Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Gliwickie Dni Dziedzictwa Kulturowego 2016

MAKI
Zielone Gliwice. Pod takim hasłem odbywać się będą XIV Gliwickie Dni Dziedzictwa Kulturowego. Dni Dziedzictwa Kulturowego w Gliwicach zapowiedziano na 17-18 września 2016, Muzeum w Gliwicach. Będą wycieczki, wyprawy w zielone tereny, ale nie tylko.

Dni Dziedzictwa Kulturowego Gliwice 2016 jak co roku - z atrakcjami. W tym roku pod hasłem „Zielone Gliwice”.

Atrakcje - 17 i 18 września. Wówczas to odbędzie się XIV edycja Gliwickich Dni Dziedzictwa Kulturowego.

- To cieszące się wielką popularnością święto miłośników przeszłości i kultury w tym roku przybliży nam dziedzictwo przyrody i problemy związane z jego ochroną zarówno w aspekcie historycznym jak i współczesnym. Program wydarzeń przygotowany przez Muzeum w Gliwicach we współpracy z regionalnymi, a także miejskimi instytucjami i przedsiębiorstwami, Politechniką Śląską oraz lokalnym środowiskiem przyrodników i przewodników PTTK, jest bogaty i różnorodny - zachęcają organizatorzy, czyli Muzeum w Gliwicach.

Na uczestników czekają wykłady i warsztaty edukacyjne. Nie zabraknie wycieczek autokarowych – do źródeł Kłodnicy i jedynego w naszym powiecie rezerwatu przyrodniczego, Lasu Dąbrowy. Wszystkim, których od zawsze intrygowały perypetie odpadków wrzucanych przez nas codziennie do kosza pokażemy kolejne etapy śmieciowej wędrówki.

Na Gliwickie Dni Dziedzictwa przygotowane zostały dwie wystawy planszowe. Pierwsza pod tytułem „Dawne parki miejskie w Gliwicach” – będzie nostalgiczną podróżą ku dawnym terenom zielonych Gleiwitz, z których tylko część przetrwała do chwili obecnej. Z kolei na planszach drugiej wystawy pt. „Zwierzęta w śródmieściu Gliwic” poznamy znanych i nieznanych przedstawicieli śródmiejskiej fauny.

Wszyscy uczestnicy XIV GDDK wraz z przewodnikami zwiedzą zaprzyjaźnione Muzeum Geologii Złóż Politechniki Śląskiej oraz Muzeum Techniki Sanitarnej i Kanalizacji gdzie wysłuchają wykładów, a także wezmą udział w warsztatach przyrodniczych i ekologicznych.

Wykłady odbywać się będą także w siedzibie Muzeum w Gliwicach. W sali konferencyjnej Willi Caro przypomnimy między innymi dziewiętnastowiecznych badaczy flory rejonu Gliwic, opowiemy o zwierzętach żyjących obok nas w miejskiej przestrzeni, przypomnimy raz jeszcze o „mieście-ogrodzie” – koncepcji urbanistycznej przeniesionej na grunt naszego miasta przez Karla Schabika.

Atrakcje nie ominą także najmłodszych - dzieci i młodzież zapraszamy między innymi na przygotowane przez przyrodników warsztaty „Parki miejskie przyjazne dla ludzi i zwierząt”, a także na zajęcia poświęcone recyklingowi i takie, podczas których dowiemy się o czym szumią knieje powiatu gliwickiego.
Udział we wszystkich wydarzeniach w ramach XIV edycji Gliwickich Dni Dziedzictwa Kulturowego jest bezpłatny. Osoby niepełnoletnie mogą brać udział w zwiedzaniu na poszczególnych trasach wyłącznie pod opieką osoby dorosłej.

Uwaga! Ilość osób biorących udział w wycieczkach autokarowych, zajęciach edukacyjnych w Willi Caro i Zamku Piastowskim oraz oprowadzaniach i warsztatach w Muzeum Geologii Złóż im. Czesława Poborskiego i Muzeum Techniki Sanitarnej w Gliwicach jest ograniczona, obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Filip Chajzer o MBTM

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gliwice.naszemiasto.pl Nasze Miasto