Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Galeria Chełm aktywnie włączyła się w pomoc uchodźcom z Ukrainy. Zobacz zdjęcia

OPRAC.:
Jolanta Masiewicz
Jolanta Masiewicz
Z pomocą tym, którzy zmuszeni zostali uciekać ze swoich domów przed wojną w Ukrainie pospieszyła również Galeria Chełm. Pomoc jest różnorodna.

- Do tej pory koordynowaliśmy pomoc dla uchodźców w regionie, w wyniku ogłoszonej zbiórki prowadzonej na terenie Galerii Chełm rzeczowo i finansowo wsparliśmy kilka instytucji i akcji pomocowych - informuje Anna Pospiech z Biura Dyrekcji Galerii Chełm.

Zebrane dary, w ramach akcji „Kobiety Kobietom” prowadzonej przy współpracy z Fundacją „Partnerstwo i Współpraca”, działającą pod egidą Konsula Honorowego w Chełmie Stanisława Adamiaka, trafiły m.in. do Ośrodka Dla Matek z Dziećmi Uciekającymi z Ukrainy w Brzeźnie, punktów recepcyjnych w Janowie koło Chełma i Hotelu „Duet” oraz do Kościoła Chrześcijan Baptystów, gdzie od początku wojny na Ukrainie schronienie znajduje prawie 300 osób dziennie.

Maskotka Galerii Chełm – Miś Chełmiś, przy wsparciu animatorki kreatywnej, odwiedziła też dzieci zgromadzone w chełmskich punktach recepcyjnych organizując blok zabaw i gier, które choć na moment pozwoliły im zapomnieć o koszmarze wojny.

- Jak chyba każdy z nas jestem szczerze poruszona aktualną sytuacją w Ukrainie, ale także wielko-dusznymi działaniami i zaangażowaniem tak wielu osób, w tym całego zespołu Galerii Chełm, przedstawicieli sklepów galerii, mieszkańców i niezliczonego grona wolontariuszy bezinteresownie szerzących dobro. To wszystko naprawdę uskrzydla, dodając tak potrzebnej dziś wiary i nadziei. Będziemy kontynuować nasze zbiórki starając się reagować na bieżące potrzeby osób i instytucji bezpośrednio pomagającym uchodźcom – mówi Monika Woźniak-Zawioła, Prezes Zarządu Galeria Chełm, Head of Retail Equilis Europe.

W późne poniedziałkowe popołudnie, za sprawą starań pani prezes Moniki Woźniak- Zawioły, trafiły do Chełma dary zebrane w szwedzkim mieście Kristianstad. Duża część żywności i medykamentów, dzięki pomocy pani Edyty Wójtowicz, pojechala już transportem do Kijowa. Natomiast jedzenie, środki czystości, pościel i medykamenty trafią do ośrodków recepcyjnych na terenie Chełma, ale także bezpośrednio do Łucka i Kijowa.

- Jako współwłaściciele Galerii Chełm, która leży zaledwie 30 kilometrów od przejścia granicznego z Ukrainą w Dorohusku, widzimy codziennie tłumy ludzi uciekających od wojny, szukających spokojnego miejsca i wsparcia. Nie możemy pozostać na to obojętni. Dlatego też, wraz z całym zespołem Ac-teeum, koleżankami i kolegami z Equlisa będziemy dalej dokładać naszą małą cegiełkę dla wsparcia tych wspaniałych ludzi, którzy nie z własnej winy znaleźli się w tej tragicznej sytuacji – podkreśla Tomasz Szewczyk, Managing Partner, Acteeeum Central Europe Sp. z o.o.

Na najbliższe dni Galeria Chełm także zaplanowała kolejne działania pomocowe. Od 21 marca rozpoczęto przekazywanie darów, zebranych w ramach nowej edycji zbiórki w Galerii Chełm, wszystkim instytucjom pomocowym.

- Planujemy także udział Galerii Chełm w specjalnej akcji BACH – „Podaruj paletę”. W jej ramach po-trzebne rzeczy wysyłane są bezpośrednio mieszkańców Łucka w Ukrainie, z którym to miastem zosta-ło podpisane porozumienie o współpracy. Jedna taka paleta to koszt około 3-4 tysięcy złotych, ale jej zawartość wystarcza dla 100 osób przez okres około 10 dni. Jednocześnie dziękujemy wszystkim życzliwym osobom, insty-tucjom i wolontariuszom zaangażowanym w pomoc - mówi Anna Pośpiech z Biura Dyrekcji Galerii Chełm

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wybory Losowanie kandydatów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na chelm.naszemiasto.pl Nasze Miasto