Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dr Beata Fałda doceniona w konkursie Bizneswoman Roku - zobaczcie zdjęcia

Jolanta Masiewicz
Jolanta Masiewicz
Podczas sobotniej gali tegorocznego ogólnopolskiego XI konkursu Bizneswoman Roku dr Beata Fałda, prorektor ds. studenckich Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie otrzymała wyróżnienie w kategorii Nauka i Biznes.

Dr Beata Fałda doceniona została za to, że zaangażowana jest naukowo w zagadnienia dot. ekonomii matematycznej i ekonometrii. Inspiruje do współpracy nauki z biznesem na poziomie instytucjonalnym, mimo, że to nie zawsze jest łatwe.

Ten rok jest dla mnie wyjątkowy pod wieloma aspektami, także zawodowymi. W XI edycji konkursu Bizneswoman Roku zostałam nagrodzona w kategorii Nauka i Biznes. To najstarszy i najważniejszy w Polsce konkurs, który nagradza przedsiębiorcze kobiety, dlatego bardzo się cieszę, że znalazłam się w ich gronie - mówi dr Beata Fałda, prorektor ds. studenckich Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie.

Dr Beata Fałda jest absolwentką Instytutu Ekonomii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. W 2003 roku otrzymała stopień doktora nauk ekonomicznych.
W latach 1998-2004 była asystentem, a w latach 2005-2013 adiunktem w Katedrze Zastosowań Matematyki, Instytut Ekonomii i Zarządzania Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Od 2001 roku jest związana zawodowo z PWSZ w Chełmie. Promowała rozwój branży lotniczej na Lubelszczyźnie, co było ściśle związane z jej udziałem w tworzeniu koncepcji i budowie lotniska szkoleniowego. Umiejętnie łączy rozwój nowych kierunków kształcenia z innowacyjnymi badaniami naukowymi realizowanymi przez pracowników uczelni. Inicjowała i koordynowała podpisanie umów partnerskich lub listów intencyjnych z podmiotami gospodarczymi oraz z sektora oświaty. Efektem tego są zainicjowane na uczelni prace badawczo-rozwojowe. Ponadto sprawowała nadzór merytoryczny lub organizacyjny nad projektami finansowanymi z funduszy Unii Europejskiej. Podejmuje działania na rzecz tworzenia na uczelni zespołów badawczych realizujących zadania będące przedmiotem zainteresowania polskiej gospodarki.

Prowadzi wykłady i ćwiczenia z przedmiotów związanych z zastosowaniami matematyki w ekonomii, tj. ekonomia matematyczna, matematyka ubezpieczeniowa oraz prognozowanie i symulacje. Jej zainteresowania naukowe skupiają się na zagadnieniach związanych z ekonomią matematyczną i ekonometrią.
Jest autorką kilkunastu publikacji z zakresu zastosowań matematyki w ekonomii, ekonomiki transportu oraz problematyki szkolnictwa wyższego, w tym trzech monografii i trzech podręczników. Współorganizator konferencji naukowych o zasięgu krajowym i międzynarodowym.
Aktywnie współpracuje z naukowcami z Finlandii, Japonii, Meksyku i Ukrainy. Za działalność naukowo-dydaktyczną oraz organizatorską została wyróżniona m.in. Brązowym Krzyżem Zasługi oraz Medalem Komisji Edukacji Narodowej.

Coroczna gala Bizneswoman Roku organizowana przez Fundację Sukcesu Pisanego Szminką to finał największego i najstarszego konkursu w Polsce nagłaśniającego sukcesy przedsiębiorczych kobiet i promujący różnorodność w biznesie. Konkurs docenia osoby odważnie realizujące projekty biznesowe, naukowe i społeczne. W tym roku, w związku z pandemią, uroczysty finał XI edycji, podczas którego zostały wręczone statuetki, po raz pierwszy w historii odbył się w Internecie. Najlepszą jedenastkę obejrzeć można było w sobotę (27 czerwca) na www.polskatimes.pl i kanałach społecznościowych Fundacji.

Udział w konkursie pozwala kobietom rozwinąć swój biznes nie tylko na skalę ogólnopolską, ale i na międzynarodową czego dowodzi historia konkursu. To także jedyny konkurs w Polsce, w którym nagrody przyznawane są polskim biznesmenom, którzy doceniają równość i różnorodność w biznesie. Do tej pory, we wszystkich edycjach, zostało nagrodzonych już 90 osób. Konkurs Sukces Pisany Szminką Bizneswoman Roku od 11 lat nagradza sukcesy kobiet w biznesie, nauce i kulturze i nagłaśnia je na skalę ogólnopolską.

Przed uczestniczkami otwiera możliwości rozwoju, pozyskania partnerów biznesowych oraz inwestorów. Jako pierwszy konkurs tego typu nagradza także mężczyzn wspierających kobiety i politykę różnorodności.
W tym roku, w kategoriach otwartych Bizneswoman Roku wpłynęło rekordowo 710 nominacji. Laureatki i laureatów obecnej edycji konkursu Sukces Pisany Szminką Bizneswoman Roku znajdziecie pod tym linkiem: https://bizneswomanroku.pl/laureatki/.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na chelm.naszemiasto.pl Nasze Miasto