Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dorohusk. Funkcjonariusze Straży Granicznej zabrani do szpitala

Redakcja
archiwum/Justyna Pietrzyk
Dwoje funkcjonariuszy którzy pełnili służbę na przejściu granicznym w Dorohusku trafili z gorączką na oddział zakaźny chełmskiego szpitala. Na szczęście skończyło się tylko na strachu.

Na odział zakaźny chełmskiego szpitala ostatniej doby trafiły dwie osoby. Jest to dwójka funkcjonariuszy Straży Granicznej, którzy pełnili służbę na przejściu w Dorohusku. Mundurowi z gorączką i z podejrzeniem koronawirusa karetką zostali w sobotę przewiezieni do lecznicy.

- Wyniki badań na obecność koronawirusa zarówno u funkcjonariuszki, jak i funkcjonariusza okazały się negatywne – informuje Agnieszka Strzępka, rzecznik prasowy wojewody lubelskiego.

W związku z rozprzestrzeniającym się koronawirusem na granicach prowadzone są kontrole sanitarne. Pogranicznicy oraz strażacy, którzy mierzą temperaturę są „na pierwszej linii” jeśli chodzi o kontakt z potencjalnym zarażonym obcokrajowcem.

Przez dwa ostatnie dni z polsko-ukraińskich przejść granicznych zawrócono około 50 osób, które m.in. miały gorączkę.

- Na przejściu w Dorohusku nie ma izolatki, w której można by odizolować chorych w takich sytuacjach – mówi nam anonimowo informator.

Jak jest w rzeczywistości? Straż Graniczna jest bowiem wyposażona w rękawiczki, maseczki ochronne i ewentualnie kombinezony. W sytuacji, gdy u podróżnego są stwierdzone objawy choroby jest on kierowany na bok i nie opuszcza pojazdu do momentu przyjazdu służb medycznych.

Przypomnijmy, iż od niedzieli, 15 marca na Lubelszczyźnie, przejściami granicznymi przez które można przekroczyć granicę z Ukrainą jest Dorohusk i Hrebenne. Na granicy z Białorusią, odprawy prowadzone są w Terespolu i Kukurykach. Pozostałe przejścia na granicy z Ukrainą, tj. Zosin, i Dołhobyczów oraz Białorusią w Sławatyczach nie będą dokonywały odpraw.

Na kierunku wjazdowym do Polski na lądowych przejściach granicznych oraz w lotniczych i morskich przejściach granicznych przekraczać granicę państwową będą mogli:
 
- obywatele RP;
- cudzoziemcy, którzy są małżonkami albo dziećmi obywateli RP albo pozostają pod stałą opieką obywateli RP;
- cudzoziemcy posiadający Kartę Polaka;
- szefowie misji dyplomatycznych oraz członkowie personelu dyplomatyczno- konsularnego misji, czyli osoby posiadające stopień dyplomatyczny oraz członkowie ich rodzin;
- cudzoziemcy posiadający prawo do pracy na terytorium RP tj. cudzoziemcy uprawnieni do wykonywania pracy na takich samych zasadach co obywatele polscy, posiadający zezwolenie na pracę, zezwolenie na pracę sezonową, oświadczenie o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi na terytorium RP; 
- w szczególnie uzasadnionych przypadkach, nieuwzględnionych powyżej, komendant placówki Straży Granicznej, po uzyskaniu zgody komendanta głównego Straży Granicznej może zezwolić cudzoziemcowi na wjazd na terytorium RP
- cudzoziemcy, którzy prowadzą środek transportu służący do przewozu towarów.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Te produkty powodują cukrzycę u Polaków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Dorohusk. Funkcjonariusze Straży Granicznej zabrani do szpitala - Chełm Nasze Miasto

Wróć na chelm.naszemiasto.pl Nasze Miasto