Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Chełmska Biblioteka Publiczna pobiła rekord Guinnessa w czytaniu jeden po drugim (ZDJĘCIA)

KR
Chełmska Biblioteka Publiczna pobiła rekord Guinnessa w czytaniu jeden po drugim
Chełmska Biblioteka Publiczna pobiła rekord Guinnessa w czytaniu jeden po drugim Marek Meckier, ChBP
W środę Chełmska Biblioteka Publiczna przeprowadziła próbę pobicia rekordu Guinnessa w czytaniu „Szatana z siódmej klasy” jeden po drugim. W akcji wzięli udział uczniowie szkół, mieszkańcy miasta oraz władze samorządowe. Łączeni 3 358 osób co stanowi nowi rekord. Wcześniej najlepszy wyniki osiągnęło 3 071 czytelników w Indiach.

- Było to niezwykłe wyzwanie dla biblioteki. Tłumy gromadziły się od godziny 9.00, wydarzenie trwało do 15.00. Nie sądziliśmy, że tyle szkół i młodzieży zmobilizuje się, by wziąć udział w próbie bicia rekordu. Frekwencja przeszła nasze oczekiwania, ale byliśmy dobrze przygotowani. Na wejściu odbywała się rejestracja oraz były rozstawione specjalne liczniki elektroniczne, dodatkowo każdy uczestnik otrzymywał naklejkę z numerem oraz fragment tekstu, który miał czytać. Ważne było, by przerwy w czytaniu nie przekraczały 10 sekund – tłumaczy Anna Małysz z działu rozwoju i promocji Chełmskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Pauliny Orsetti w Chełmie.

Projekt „Czytam, bo lubię” był przygotowywany w Chełmie od dłuższego czasu. Zakładał promocję czytelnictwa, a w jego program oprócz bicia rekordu zostało wpisane spotkanie autorskie dla dzieci z Renatą Piątkowską oraz kiermasz wymiany książek.

W maju biblioteka uzyskała pozytywną odpowiedź i dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dzięki temu przygotowanie całego przedsięwzięcia stało się możliwe. Całość projektu opiewała na ok. 11 tys. zł. Z czego dofinansowanie ministerstwa to 7 680 zł, reszta to wkład własny biblioteki.

- Póki co jest to rekord nieoficjalny. Teraz musimy przesłać pełną dokumentację wraz z filmem do biura rekordów, stamtąd materiały zostaną przesłane do Londynu, gdzie nastąpi ich weryfikacja. Gdy materiały przejdą cały proces pozytywnie dopiero wtedy otrzymamy certyfikat – dodaje Małysz.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na chelm.naszemiasto.pl Nasze Miasto