Chełmscy tańcerze odnieśli sukces podczas XV Ogólnopolskiego Turnieju Formacji Tanecznych. Zobacz zdjęcia

Jolanta Masiewicz
Tancerze z Młodzieżowego Domu Kultury w Chełmie zdobyli złoty medal i dwa srebrne. fot. MDK Chełm FB
Dwie najstarsze formacje Zespołu Tańca Jazzowego z Młodzieżowego Domu Kultury w Chełmie uczestniczyły w minioną sobotę w XV Ogólnopolskim Turnieju Formacji Tanecznych Suchedniów 2023. Tancerze z Chełma zdobyli złoty medal i dwa srebrne.

13 maja w hali sportowej w Suchedniowie, woj. świętokrzyskie, odbyła się XV edycja Ogólnopolskiego Turnieju Formacji Tanecznych, który zorganizowany został przez Suchedniowski Ośrodek Kultury "Kuźnica". W imprezie wzięło udział 685 uczestników z 19 zespołów. Odbyło się 46 prezentacji w 6 kategoriach.

Sukces odnieśli tancerze z chełmskiego Młodzieżowego Domu Kultury. Oto trofea zdobyte na tym tanecznym konkursie:

• Grupa Ballo I zajęła I miejsce w kategorii inne formy tańca do lat 11 choreografia " Alegria",
  • Grupa Ballo Art - II miejsce w kategorii widowisko taneczne 12-15 lat spektakl "Ostatni kwiat",
  • Grupa Balllo Art - II miejsce w kategorii inne formy tańca 12-15 lat i powyżej 16 lat choreografia "Rzeka życia".

W tańcu nowoczesnym do lat 11 - II miejsce zajęli też tancerze z Freak Dance Kids Krasnystaw.

Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal, a nagrodzone drużyny puchary i dyplomy.