Chełmscy biegacze znów wesprą Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

Klaudia Szynkaruk
Klaudia Szynkaruk
GJ/Morsy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy 2019
Udostępnij:
II Chełmski Bieg Morsów dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 30 stycznia 2022 roku. Informujemy jak jeszcze można wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

30 stycznia 2022 roku w Chełmie tuż przy Zalewie Glinianki odbędzie się kolejny bieg dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Chętni będą mogli wesprzeć WOŚP, biegnąc na trzech dystansach.

Pierwszy z nich – Bieg Morsa wokół zalewu, na 1,2 km zacznie się o 10.05, skończy o 10.30. Chętni uczestnicy będą mogli zakończyć tę trasę morsując w Zalewie o godzinie 11.00. Kolejne biegi przeprowadzone będą ścieżkami rowerowymi i ulicami w ruchu ulicznym z częściowym zabezpieczeniem służb porządkowych. Są to dwa biegi klasyczne: 6 km - Bieg do Krwi Ostatniej oraz 12 km Bieg po Hardcorze, rozpoczną się o godzinie 10.00 a zakończą o 11.30.

– Wszystkie dystanse są bardziej biegami postawionymi na pomaganie, ale zapewniamy profesjonalny pomiar czasu z www.time2Go.pl oraz pamiątkowe medale i czapeczki biegowe WOŚP – informują organizatorzy z Chełm Biega.

Zapisać można się TUTAJ, przez stronę internetową www.chelmbiega.pl, fanpage Chełm Biega oraz Chełmski Klub Morsów do 24 stycznia 2022 roku.

Opłata startowa wynosi minimum 50,00 zł, w dniu biegu 70,00 zł. Więcej informacji znajdziecie w regulaminie.

W ramach wpisowego uczestnik biegu może otrzymać:

  • numer startowy,
  • pamiątkowy medal,
  • pamiątkowy button,
  • posiłek regeneracyjny i herbatę po biegu,
  • pamiątkowa czapka biegowa WOŚPowa,
  • pomiaru czasu.

Na wydarzeniu będzie również obecny krwiobus, w którym chętni będą mogli oddać honorowo krew.

Organizatorami wydarzenia są: Chełmskie Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych, Chełm Biega, Chełmski Klub Morsów, Szkoła dla Dorosłych WILIAMS.

Oprócz biegu chełmianie mogą wesprzeć Orkiestrę Świątecznej Pomocy, biorąc udział w Wolontariacie oraz otrzymując puszki 30. finału WOŚP.

– Wolontariuszom będziemy je przekazywać pod koniec stycznia, ale już od 10 grudnia mogą one pracować jako Sztabowe Puszki Stacjonarne. Możemy je ustawić w sklepach, stacjach paliwowych, restauracjach i innych obiektach, w których pojawia się dużo ludzi. Będą one tam do dnia finału. Każda taka puszka musi posiadać tak zwanego opiekuna, czyli osobę, która będzie za nią odpowiedzialna – informuje Grzegorz Gorczyca, szef sztabu nr 600 – Jeśli ktoś chce postawić u siebie taką puszkę lub ma pomysł do kogo możemy się zwrócić w tej sprawie proszę o telefon na numer 502 342 117 lub emaila na adres [email protected].

Puszkę można zarejestrować przez stronę iwolontariusz.wosp.org.pl lub poprzez dostępny w sztabie papierowy formularz zgłoszeniowy. Jednym z miejsc, gdzie można już wesprzeć WOŚP jest Chełmski Park Wodny.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Jurij Belous o definicji ludobójstwa

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie