Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Chełm. Została podpisana umowa na budowę Chełmskiego Centrum Aktywności Gospodarczej – zobaczcie zdjęcia

Jolanta Masiewicz
Jolanta Masiewicz
Będzie realizowana jedna z największych inwestycji w Chełmie. W piątek, podczas konferencji prasowej w Urzędzie Miasta Chełm podpisana została umowa na budowę Chełmskiego Centrum Aktywności Gospodarczej. Wykonawca przejął już plac budowy. Na realizację zadania ma 13 miesięcy. Koszt inwestycji wyniesie około 30 mln złotych, z czego 85 proc. stanowi dotacja z Urzędu Marszałkowskiego. Centrum powstanie przy ul. Ceramicznej.

Chełmskie Centrum Aktywności Gospodarczej umożliwi prowadzenie działalności gospodarczej wszystkim podmiotom, w tym nowym, młodym przedsiębiorcom, przez co ma wspierać rozwój innowacyjnego i kreatywnego przemysłu w naszym regionie.

– To jedna z najważniejszych inwestycji w Chełmie w ostatnich latach. Projekt ma rozwinąć przedsiębiorczość w naszym mieście i dać szansę młodym ludziom na to, żeby swoją pierwszą działalność gospodarczą mogli rozpocząć i realizować właśnie Chełmie, żeby nie musieli szukać potrzebnej powierzchni poza granicami miasta – powiedział Jakub Banaszek prezydent Chełma .

Przedsiębiorcy zyskają dostęp do nowoczesnych obiektów magazynowo-produkcyjnych z częścią biurowo-socjalną usytuowanych przy ulicy Ceramicznej w Chełmie. Teren ma być kompleksowo zaopatrzony w niezbędne media, w tym teleinformatyczne, oraz układ komunikacyjny z drogami, placami manewrowymi, chodnikami, parkingami, oświetleniem i pasem zieleni.

– Specjalizujemy się w budownictwie przemysłowym i kubaturowym. Wykonaliśmy wiele tego typu obiektów, m.in. w starachowickiej strefie gospodarczej. Choć termin na realizację centrum jest krótki, to jak najbardziej realny – zapewnia Jarosław Ziętal, dyrektor ds. realizacji w firmie budowlanej Anna Bud Sp. z o.o. z Warszawy, która zrealizuje budowę Chełmskiego Centrum Aktywności Gospodarczej.

.
Jak podkreślają władze miasta będzie najnowocześniejszy budynek biurowo-przemysłowy zarówno w Chełmie, jak i na terenie dawnych miast wojewódzkich Lubelszczyzny.

- Ten projekt stworzy warunki, by ściągnąć inwestorów, którzy tu będą się rozwijać i organizować produkcję. Przygraniczne położenie jest dla nas szansą - mówi Zdzisław Szwed, członek Zarządu Województwa Lubelskiego.

Wartość umowy podpisanej z wykonawcą opiewa na kwotę 29 897 010 zł, z czego 85 proc. stanowi dotacja z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 - Działanie 3.1 Tereny inwestycyjne.

Wstępnie koszt realizacji tej inwestycji szacowano na około 40 mln złotych. Jednak dzięki przetargowi kwota ta będzie niższa około 10 mln złotych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Niedziele handlowe mogą wrócić w 2024 roku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na chelm.naszemiasto.pl Nasze Miasto