Chełm: Ukraina i Francja w finale Mini Euro 2012

opr. KS
Poznaliśmy już dwóch finalistów rozgrywek. Są nimi reprezentacje Ukrainy oraz Francji, które w półfinałowych spotkaniach okazały się lepsze od Danii i Portugalii. Zapraszamy na finał Mini Euro 2012 już w piątek o godzinie 12 na Stadionie Miejskim.

Oba spotkania zapowiadały się emocjonująco i w obu przypadkach ciężko było przed pierwszym gwizdkiem wskazać murowanego kandydata do awansu. A jednak Ukraina zaskakująco łatwo poradziła sobie z Danią wygrywając 4:0. Pierwszego gola Ukraina zdobyła w pierwszej połowie za sprawą Tomasza Pieczykolana. Po przerwie Duńczycy mieli jeszcze nadzieję na odrobienie strat jednak, to Ukraińcy strzelali kolejne bramki. Na szczególne wyróżnienie zasługuje bramka na Filipa Komandowskiego zdobyta przepięknym strzałem z niespełna dwudziestu metrów. Ten sam zawodnik jeszcze raz pokonał bramkarza Danii, a czwartego gola zdobył Karol Krzyżanowski.
Zupełnie inaczej wyglądał drugi półfinał pomiędzy Francją, a Portugalią. Optyczną przewagę przez większość meczu posiadała Francja. Jednak większość akcji kończyła się bądź na którymś z obrońców, bądź niecelnym strzałem. Pięknymi interwencjami popisywał się Mikołaj Łukowiec – bramkarz Portugalii. Do przerwy kibice nie zobaczyli bramek. Po zmianie stron mecz wyglądał podobnie. Francja rozgrywała długie akcje, a Portugalczycy co jakiś czas wyprowadzali szybkie i groźne konrataki. I gdy wydawało się, że będziemy świadkami pierwszej w turnieju dogrywki, na trzy minuty przed końcem decydujący cios zadał lider klasyfikacji strzelców – Mateusz Szwed. Po jego precyzyjnym strzale bramkarz Portugalii był bez szans. Jeszcze w samej końcówce Portugalia była bliska wyrównania jednak strzał jednego z zawodników minimalnie minął słupek bramki Francuzów. Ostatecznie po bardzo dramatycznym meczu Francja pokonała Portugalię 1:0 i o zwycięstwo w turnieju powalczy w piątek 1 czerwca z Ukrainą. Drużyny przegrane - Portugalia i Dania zajęły w turnieju ex aequo trzecie miejsce.