Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Chełm. Podstrefa ekonomiczna powstanie w Pawłowie

Starostwo Powiatowe w Chełmie (opr. KS)
Chełm. Podstrefa ekonomiczna powstanie w Pawłowie?
Chełm. Podstrefa ekonomiczna powstanie w Pawłowie? Starostwo Powiatowe w Chełmie
Władze powiatu poważnie przygotowują się do inwestycji związanych z planowaną budową kopalni węgla kamiennego w okolicach Pawłowa i Siedliszcza. Jak informuje starostwo w Pawłowie ma powstać specjalna podstrefa ekonomiczna.

Chełm. Podstrefa ekonomiczna w Pawłowie?
Władze powiatu przekonują, że te decyzje są już przesądzone. Na 27 hektarach nieużytków w Pawłowie powstanie podstrefa mieleckiej specjalnej strefy ekonomicznej.

-To wielka szansa na ściągnięcie inwestorów do powiatu chełmskiego – mówi starosta chełmski Paweł Ciechan. - Tam gdzie powstają specjalne strefy ekonomiczne, jak grzyby po deszczu powstają miejsca pracy, pojawiają się inwestorzy, rusza produkcja. Na tym nam najbardziej zależy. Na nowych miejscach pracy w powiecie.

Samorządowcy z powiatu twierdzą, że w utworzeniu podstrefy dużą rolę odegrał Grzegorz Raniewicz, który zabiegał w Warszawie o poparcie planów inwestycyjnych powiatu chełmskiego i doprowadził do dwukrotnej wizyty w powiecie ministra Włodzimierza Karpińskiego.

Samorządowcy z powiatu i poseł Raniewicz snują już plany. - Mieszkańcy powiatu chełmskiego potrzebują pracy, którą mogą dać im tylko inwestorzy i przedsiębiorcy – mówi poseł Grzegorz Raniewicz. – Włączany w granice strefy grunt o powierzchni ponad 17 hektarów może być przeznaczony na potrzeby przemysłu, składów, budownictwa, usług i komunikacji. Pozostała część o powierzchni - prawie 10 hektarów - przeznaczona jest pod obiekty produkcyjne, składy, magazyny oraz zabudowę usługową.

Chełm. Podstrefa ekonomiczna - analitycy snują plany
To szansa nie tylko na rozwój powiatu, ale też całego regionu. Jak wykazują ministerialne analizy stworzone w oparciu o średnie wyniki uzyskane w strefie mieleckiej na koniec 2013 r. szacuje się, że na włączanym do podstrefy w Pawłowie obszarze może powstać w perspektywie ok. 1409 nowych miejsc pracy i poniesione zostaną nakłady inwestycyjne w wysokości ok. 364,81 mln zł.

Włączenie do stref nowych obszarów wpłynie w wyniku nowych inwestycji pozytywnie na sytuację i rozwój powiatu, bo poza miejscami pracy w uruchamianych zakładach w strefie, będzie wzrastać zatrudnienie w jej bezpośrednim otoczeniu.
Budowa, a później funkcjonowanie przedsiębiorstw, będzie stymulować rozwój wielu dziedzin gospodarki. Na pewno wzrośnie zatrudnienie w budownictwie.

Chełm. Podstrefa ekonomiczna - które grunty wejdą w jej skład?
Na podstrefę o powierzchni 27 ha składają się się grunty niezabudowane, położone w Pawłowie, w gminie Rejowiec Fabryczny przy drodze wojewódzkiej nr 839 Rejowiec - Cyców, która ma dostęp do drogi krajowej nr 12 Lublin - Dorohusk. W odległości ok. 1 km na południowy zachód znajduje się stacja przeładunkowa i węzeł kolejowy linii Warszawa - Dorohusk.

Teren jest uzbrojony w sieć wodociągową. Sieć energetyczna średniego napięcia oraz sieć gazowa przebiegają w odległości 200 m od granicy terenu. W odległości 150 m od granicy terenu znajduje się sieć kanalizacji sanitarnej.

- Gmina Rejowiec Fabryczny wyłoży z własnego budżetu 50 tys. zł na doprowadzenie kanalizacji sanitarnej do terenu włączanego do strefy ekonomicznej – podkreśla wójt Zdzisław Krupa. - W efekcie powstanie w Pawłowie idealna przestrzeń do inwestowania.

od 7 lat
Wideo

Pensja minimalna 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na chelm.naszemiasto.pl Nasze Miasto