Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Chełm-Lublin: groźny przestępca wyjdzie na wolność?

KS
KS
Czy groźny przestępca z Lublina wyjdzie na wolność? Zdjęcie ilustracyjne
Czy groźny przestępca z Lublina wyjdzie na wolność? Zdjęcie ilustracyjne Naszemiasto/archiwum
39-latek z Lublina jest osadzony w chełmskim więzieniu. Mężczyzna kilkukrotnie popełnił przestępstwa na tle seksualnym, w marcu powinien opuścić więzienie. Problem w tym, że jest bardzo niebezpieczny.

Chełm-Lublin. Groźny przestępca wyjdzie w marcu na wolność?
39-latek odsiaduje wyrok 3 lat i 8 miesięcy pozbawienia wolności za dopuszczenie innych czynności seksualnych. Jak udało się nam ustalić mężczyzna obmacywał kobiety. Miał dwa razy zaatakować pełnoletnie ofiary, raz wybrał dziewczynę poniżej 16-go roku życia.

Mieszkaniec Lublina był już wielokrotnie karany za przestępstwa na tle seksualnym. Trafił do chełmskiego więzienia i tu okazało się, że podjęte próby resocjalizacji spełzły na niczym.

Teraz dyrektor Zakładu Karnego walczy o ty, by groźny przestępca nie wyszedł na wolność. Dyrektor skierował wniosek do wydziału cywilnego Sądu Okręgowego w Lublinie i domaga się w nim umieszczenia więźnia w zamkniętym Krajowym Ośrodku Zapobiegania Zachowaniom Dysocjacyjnym.

– Sąd zdecydował że wnioskiem zajmą się specjaliści. Będą to biegli z zakresu psychologii, psychiatrii i seksuologii – wyjaśnia Artur Ozimek, rzecznik Sądu Okręgowego w Lublinie.

Specjaliści ocenią jak poważne są zaburzenia więźnia i czy jest wysoce prawdopodobne, że zaatakuje po raz kolejny. W przypadku, gdy podejrzenia pracowników zakładu się potwierdzą mężczyzna może zostać umieszczony w zamkniętym zakładzie.

Groźny przestępca z Lublina na wolność może wyjść już pod koniec marca. – Nie ma powodów do obaw. W mojej ocenie jest dość dużo czasu na zbadanie osadzonego i wydanie stosownej opinii, by zdążyć przed terminem zakończenia kary – uspokaja Ozimek.

W internecie zawrzało. Wiele osób obawia się, że nowe przepisy staną się narzędziem w rękach funkcjonariuszy więziennych.
– Tak można zamknąć każdego z nas, bo ktoś stwierdzi, że jesteśmy “groźni” dla otoczenia. Co w przypadku jeśli ktoś wszedł w konflikt z “klawiszami”? To oni wystawią im taką opinię – pisze w mailu do nasz czytelnik Piotr.

– To wszystko odbywa się inaczej. Osadzony, który odbywa karę w systemie terapeutycznym, musi w trakcie jej odbywania wykazywać objawy zaburzeń psychicznych – wyjaśnia Ozimek.

Osadzeni, którzy odbywają kary w zwykłym systemie nie muszą bać się, że zostaną odizolowani do końca życia.


Nasze serwisy:
**

Imprezy w Chełmie. Zapowiedzi i relacje

Luźny serwis - Z przymrużeniem okaChełmski informator miejski: taksówki, banki, szkoły, kościoły**

Najświeższe wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.
Organizujesz imprezę? Poinformuj nas!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na chelm.naszemiasto.pl Nasze Miasto