18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Chełm: Jak i gdzie głosować. Poradnik wyborczy

tom
Piotr Krzyżanowski/Polskapresse
9 października będziemy głosować w wyborach do parlamentu. Jak i gdzie oddać głos? Dowiesz się tego z naszego poradnika.

W Chełmie będzie można oddać swój głos w 34 powszechnych obwodach głosowania oraz w dwóch zamkniętych, czyli w szpitalu i zakładzie karnym.

Chełmianie będą głosować na kandydatów wystawionych w Okręgu nr 7. Obejmuje on powiaty: bialski, biłgorajski, chełmski, hrubieszowski, krasnostawski, parczewski, radzyński, tomaszowski, włodawski, zamojski i miasta na prawach powiatu: Biała Podlaska, Chełm, Zamość. Z Okręgu 7 do sejmu wejdzie 12 osób. Wybierać będziemy ze 180 kandydatów.

W wyborach do senatu głosujemy na kandydatów z okręgu nr 18. Wystawionych jest tam pięciu kandydatów, a wygra jedna osoba. (Okręgi jednomandatowe).

Osoby niepełnosprawne, oraz mające trudności z poruszaniem się będą mogły skorzystać z transportu jakie oferuje miasto. Specjalny samochód będzie jeździł w godzinach od 10 do 15. Zamówić transport będzie można pod telefonem: 82 565 45 57

W dniu wyborów głosowanie rozpoczyna się o godz. 7 i trwa do godz. 21. O godzinie zakończenia głosowania przewodniczący obwodowej komisji wyborczej zarządza zakończenie głosowania. Od tej chwili mogą głosować tylko wyborcy, którzy przybyli do lokalu wyborczego przed godziną zakończenia głosowania. Czyli, jeśli do lokalu wyborczego wejdziemy o godzinie 20.59 to mimo że rejestracja i postawienie krzyżyka na karcie głosowania zajmie nam więcej czasu, to i tak będziemy mogli wrzucić głos do urny.

Aby móc zagłosować, powinniśmy pamiętać o dowodzie osobistym. Wyborca musi bowiem obwodowej komisji wyborczej okazać dokument umożliwiający stwierdzenie jego tożsamości. Gdy głosujemy poza miejscem swojego zameldowania, mamy obowiązek okazać zaświadczenie o prawie do głosowania.

Pamiętajmy, że głosujemy tylko na jedną listę kandydatów. Umieszczamy na karcie do głosowania znak "x" w kratce z lewej strony obok nazwiska jednego z kandydatów tej listy. Jeżeli na karcie do głosowania postawimy znak "x" obok kilku nazwisk kandydatów, ale znajdujących się na tej samej liście, głos uznany będzie za ważny. Oddany zostanie on wówczas ze wskazaniem pierwszeństwa do uzyskania mandatu kandydatowi na posła, którego nazwisko na tej liście zostało umieszczone w pierwszej kolejności. Oddany głos zostanie uznany za nieważny wtedy, kiedy znak "x" postawimy obok nazwiska kandydata znajdującego się na liście, której rejestracja została unieważniona. Jeśli wyborca zagłosuje zaś na osobę, która została skreślona z danej listy, jego głos i tak uznany zostanie jako ważny i oddany na tę właśnie listę.

Dopisanie na karcie do głosowania dodatkowych numerów list i nazw lub nazwisk albo poczynienie innych dopisków poza kratką nie wpływa na ważność oddanego na niej głosu.

Obwodowe Komisje Wyborcze w Chełmie:

Nr 1. Budynek Przedsiębiorstwa Robót Drogowych, ul. Podgórze 2
Zobacz na mapie
ulice: Astrowa, Azaliowa, Bratkowa, S. Brzozowskiego, K. Czernickiego, Z. Farbiszewskiej, Fiołkowa, Z. Glogera, M. Hempel, A. Janowskiego, E. Jaraczewskiej, Jaśminowa, J. Kochanowskiego od nr 29 do końca i od nr 36 do końca, Konwaliowa, Krańcowa, Krokusowa, L. Kunickiego, Makowa, Malowane od nr 1 do nr 39 i od nr 2 do nr 38, J. Medyńskiej, Narcyzowa, Podgórze, Poprzeczna, Rejowiecka od nr 1 do nr 53 i od nr 2 do 52, Różana, W. Rzewuskiego, Włodawska, Zawadówka.

Nr 2. Budynek Zepołu Szkół Ogólnokształcących Nr 7, ul. Synów Pułku 15
Zobacz na mapie
ulice: Gen. W. Andersa, Koszarowa, Legionów Polskich, Lubelska od nr 141 do końca i od nr 170 do końca, Synów Pułku od nr 9 do końca, od nr 2 do końca, Zachodnia od nr 1 do nr 17 i nr 14, Związku Strzeleckiego.

Nr 3. Budynek Przedszkola Miejskiego nr 10, ul. Zachodnia 49
Zobacz na mapie
Ulice: Pl. Jana Pawła II, Gen. St. Maczka, Synów Pułku nr 5 i 7 , Szarych Szeregów, Zachodnia od nr 19 do nr 47, Nr 24 i Nr 42

Nr 4. Budynek Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3, ul. Rejowiecka 76
Zobacz na mapie
ulice: W. Broniewskiego, A. Fredry, Irysowa, Kaflarska, J.Kochanowskiego od nr 1 do nr 27 i od nr 2 do nr 34, O. Kolberga, H. Kołłątaja, W. Kossaka, I. Krasickiego, Krucza, Miernicza, Miła Mimozy, Piaskowa, Rejowiecka od nr 55 do nr 111 i od nr 54 do nr 120, M. Curie-Skłodowskiej, Storczykowa, Szarotki, Tulipanowa, Wierzbowa, W. Witosa, Wrzosowa, G. Zapolskiej, Żołnierska.

Nr 5. Budynek Medycznego Studium Zawodowego, ul. Szpitalna 50
Zobacz na mapie
ulice: K. Bogdanowicza, Białowieska, Budowlana, Bursztynowa, Ceramiczna, J. Chełmońskiego, Diamentowa, W, Głowackiego, Judyma, Kaszubska, 1 Korpusu Pancernego, Krajobrazowa, J. Kraszewskiego, Kujawska, Malowane od nr 39a do końca i od nr 40 do końca, Mazowiecka, Mazurska, C. K.Norwida, W. Orlińskiej, Poleska, Pomorska, Puławska, Szpitalna od nr 27 do końca i od nr 16 do końca, Szafirowa, J. Tuwima, Ułanów, Wielkopolska, Wygon, St. Wyspiańskiego, W. Zygmunta.

Nr. 6. Budynek II Liceum Ogólnokształcącego, ul. Szpitalna 14

Zobacz na mapie
ulice: Bociania, Działkowa, Przejazdowa, Rejowiecka od nr 113 do końca i od 122 do końca, A. Skorupy, Szpitalna od nr 1 do nr 25 i od nr 2 do nr 14, Z. Szymczakowskiego, Wodna, Żabia.

Nr 7. Budynek Zespołu Wychowania i Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1, ul. Trubakowska 59
Zobacz na mapie
ulice: Bednarska, Gen. Z. Bohusz- Szyszko, Gen. T. Bór-Komorowskiego, Gen. L. Kmicic-Skrzyńskiego, Chłodna, Janówka, Kowalska, Lubelska od nr 111 do nr 139E i od nr 108 do nr 168, Majdan, Metalowa od nr 11 do końca i od nr 48 do końca, Młynarska, Nadtorowa od nr 49 do końca, Niska, Gen. L. Okulickiego, Piekarska, Północna, Piwna, Trubakowska, Złota, Źródlana.

Nr 8. Budynek Przedszkola Miejskiego nr 11, al.Marsz. J. Piłsudskiego 25a
Zobacz na mapie
ulice: Hutnicza, Jedność nr 45, 45A i 47, M.Kińczyka, Kolejowa od nr 61 do nr 95 i od nr 60 do nr 90, Koszykowa, Al. Marsz. J. Piłsudskiego od nr 25 do końca i od nr 30 do końca, Al. Przyjaźni, Rampa Brzeska, Stolarska, Szklana.

Nr. 9 Budynek Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1, ul. Wołyńska 1
Zobacz na mapie
ulice: Pl.Niepodległości, Al. Marsz. J. Piłsudskiego od nr 1 do nr 23, 1 Pułku Szwoleżerów od nr 17 do końca i od nr 2 do nr 10 i nr 14, Śląska, Wołyńska od nr 1 do nr 7 i nr 14.

Nr 10. Budynek Miejskiego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Przychodnia Rejonowa nr 1, ul. Wołyńska 11
Zobacz na mapie
ulice: 11 Listopada nr 1, 3 i 5, Al. Marsz. J. Piłsudskiego od nr 2 do nr 22, Ks. P. Skargi, Wileńska, Wołyńska od nr 9 do nr 15 i od nr 16 do nr 20.

Nr 11. Budynek Chełmskiego Domu Kultury, Pl. Tysiąclecia 1
Zobacz na mapie
ulice: S. Batorego, Bydgoska, F. Chopina, T. Czackiego, Graniczna, Hrubieszowska od nr 1 do nr 21 i od nr 2 do nr 24, J.Kazimierza, Katedralna, S. Moniuszki, W. Reymonta, J. Słowackiego od nr 1 do nr 27 i od nr 2 do nr 12, G.Stephensona, Pl. Tysiąclecia, Wiejska, Żwirki i Wigury, Pl. Żwirki i Wigury.

Nr 12. Budynek, Klub "CHAESEMUS" Chełmskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, ul. Starościńska 4a
Zobacz na mapie
ulice: Biała, Bieławin, Chemiczna, Jedność od nr 1 do nr 43a i od nr 2 do końca, Kalinowa, Kolejowa od nr 1 do nr 59 i od nr 2 do nr 58, Okszowska, Okszówek, 1 Pułku Szwoleżerów od nr 1 do nr 15, J. Słowackiego od nr 29 do końca i od nr 14 do końca, Spółdzielcza, Starościńska, Towarowa, Wspólna.

Nr 13 Budynek Przedszkola Integracyjnego "W Kasztanowym Parku", ul. Lubelska 4
Zobacz na mapie
ulice: Bohaterów, Dojazdowa, Jatkowa, M. Kopernika od nr 1 do nr 7 i od nr 2 do nr 14, Krzywa, Lubelska od nr 1 do nr 53 i od nr 2 do nr 22, Lwowska od nr 1 do nr 5, Pl. E. Łuczkowskiego, Mechaniczna, Partyzantów od nr 1 do nr 55 i nr 2 do nr 90, Pijarska, Pocztowa, Przechodnia, Rybna, Siedlecka, Szkolna od nr 1 do nr 13 i od nr 2 do nr 12, Sybiraków, Św. Mikołaja, Uściługska, Wąska, Zamojska.

Nr 14 Budynek Szkoły Podstawowej nr 10, ul. Reformacka 13
Zobacz na mapie
ulice: Al. Armii Krajowej od nr 2 do końca, Gdańska, Pl. Gdański, Jasna, Lubelska od nr 24 do nr 72 i od nr 55 do nr 85, Pl. Kupiecki, Lwowska od nr 7 do nr 27 i od nr 2 do nr 20, Ogrodowa od nr 1 do nr 29 i od nr 2 do nr 20, Gen. G. Orlicz-Dreszera, M.Pilarskiego, Podwalna, Poległych, Ks.J. Popiełuszki, Reformacka, Strażacka, Targowa, Z. Waśniewskiego, Zacisze.

Nr 15 Budynek Przedszkola Miejskiego nr 5, ul. Kwiatowa 1
Zobacz na mapie
ulice: Al. Armii Krajowej od nr 1 do końca, Browarna, Brzozowa, H. Jordana, Kasztanowa, Kąpieliskowa, Krótka, Kwiatowa, Lipowa, Lubelska od nr 87 do nr 109 i od nr 74 do nr 106a, Łączna, Malinowa, Mokra, Nadrzeczna, Nadtorowa od początku do nr 47, Ogrodowa od nr 31 do końca i od nr 22 do końca, G. Piramowicza, Wiśniowa, Zakątek, Żeglarska.

Zobacz na mapie

ulice: Boczna, Czerwonego Krzyża, M. Konopnickiej, J. Korczaka, Pl. T. Kościuszki, M. Kopernika od nr 17 do końca i od nr 24 do końca, A. Mickiewicza, G. Narutowicza, Obłońska, E. Orzeszkowej, S. Staszica, Zielna.

Nr 17 Budynek I Liceum Ogólnokształcącego, ul. S.Czarnieckiego 8
Zobacz na mapie
ulice: S. Czarnieckiego, M. Kopernika od nr 9 do nr 15 i od nr 16 do nr 22, J. Młodowskiej. H. Sienkiewicza, Szkolna od nr 15 do końca i od nr 14 do końca.

Nr 18 Budynek Zespołu Szkół Budowlanych, ul. S.Batorego 1
Zobacz na mapie
ulice: Ks. S. Brzózki, L. Eliaszczuka, 11 Listopada od nr 7 do końca i od nr 2 do końca, Puł. W. Muzyki od nr 1 do nr 19 i od nr 2 do nr 20a, K. Pierackiej, M. Reja od nr 1 do nr 29a i od nr 2 do nr 32, Ks. S. Sonnego, Sportowa, Cz. Twardzika.

Nr 19 Budynek Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o., ul. Wołyńska 57
Zobacz na mapie
ulice: W. Ambroziewicza, W. Babinicza, Cementowa, M. Chomentowskiego, Płk St. Dąbka, Fabryczna, Górnicza, P. Hołyszowej, Kolejowa od nr 106 do końca, Płk.W. Muzyki od nr 21 do końca i od nr 22 do końca, Przemysłowa, Rolnicza od nr 21 do końca i od nr 22 do końca, Sadowa, Warzywna, Wołyńska od nr 17 do końca i od nr 22 do końca, Wschodnia, Gen.J.Zajączka.

Nr 20 Budynek Zespołu Szkół Zawodowych nr 5, ul. Jagielońska 29
Zobacz na mapie
ulice: Antonin, E.Dembowskiego od nr 1 do nr 9 i od nr 2 do nr 10A i od nr A do nr 10, Jagiellońska, H.Kamieńskiego nr 1 i od nr 2 do nr 10, Rolnicza od nr 1 do nr 19b i od nr 2 do nr 20b, S.Skibińskiego, K.Szpotanskiego.

Nr 21 Budynek Przedszkola Niepublicznego z Oddziałami Integracyjnymi "Razem", ul. Botaniczna 16
Zobacz na mapie
ulice: Botaniczna, Gajowa, Grunwaldzka od nr 22 do końca i od nr 31 do końca, Jałowcowa, K.Janczykowskiego, Jodłowa, J.Kilińskiego, Klonowa, Leśna, Łowiecka, J.Matejki, Modrzewiowa, Myśliwska, Niecała, Ogrodnicza od nr 17 do końca i od nr 26 do końca, B.Prusa, Świerkowa, Szczęśliwa, Urocza, Piękna, Racławicka, Sosnowa, Topolowa, Wolwinów, S.Żeromskiego od nr 25 do końca i od nr 38 do końca.

Nr 22 Budynek Szkoły Podstawowej nr 4, ul. Prym. S. Wyszyńskiego 15
Zobacz na mapie
ulice: Cisowa, Górna, Grunwaldzka od początku do nr 20G i od początku do nr 29, Jesienna, E.Kornasa, Letnia, Litewska, Ogrodnicza od początku do nr 15a i od początku do nr 24, Piastowska, Pszczela, Spacerowa, Wiosenna, Prym.S.Wyszyńskiego, Zimowa, S.Żeromskiego od początku do nr 23 i od początku do nr 36.

Nr 23 Budynek Centrum handlowego "Wschód", ul. Hrubieszowska 102
Zobacz na mapie
ulice: K.Baczyńskiego, J.Bema, Ks.Z.Berezeckiego, J.Brzechwy, J.Dąbrowskiego, Braci Gierymskich, A.Grottgera, Hrubieszowska od nr 25 do konca i od nr 30 do końca, A.Jaworskiego, Kosynierów, Gen.N.Langiewicza, Lotnicza, I.Mościckiego, J.Paderewskiego, Parkowa, Partyzantów od nr 61 do końca i od nr 94 do końca, E.Plater, Podborcze, Pogodna, Południowa, T.Rejtana, Gen.W.Sikorskiego, Ks.I.Skorupki, Słoneczna, Gen.J.Sowińskiego, H.Sucharskiego, Tęczowa, R.Traugutta, J.Wybickiego.

Nr 24 Budynek Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, ul. Wojsławicka 8b
Zobacz na mapie
ulice: Tuzinek, Wojsławicka.

Nr 25 Budynek Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6
Zobacz na mapie
ulice: Al. I Armii Wojska Polskiego.

Nr 26 Budynek Przedszkola Miejskiego nr 14, ul. Gen. St. Grota-Roweckiego 4b
Zobacz na mapie
ulice: Lwowska B, Droga Męczenników, Ks.M.Mrozka, Gen.S.Grota-Roweckiego, Nowy Świat, Powstańców Warszawy.

Nr 27 Budynek Przedszkola Miejskiego nr 15, ul. H. Wieniawskiego 3
Zobacz na mapie
ulice: J.Elsnera, K.Kurpńskiego, W.Lutosławskiego, Orląt Lwowskich, F.Nowowiejskiego, K.Szymanowskiego 1, 3, 5 i 7, H.Wieniawskiego.

Nr 28 Budynek Biblioteki Pedagogicznej, ul. Wieniawskiego 15
Zobacz na mapie
ulice: A.Asnyka, B.Chrobrego, Dąbrówki, Św.Jadwigi Królowej, Wł. Jagiełły, M.Karłowicza, Łabędzia, Metalowa od początku do nr 9 i od początku do nr 46, Mieszka I , Polna, Pszenna, M.Rodziewiczówny, Rusałki, Skowronkowa, Słowicza, Jana III Sobieskiego, I. Stanisławskiej, Szpakowa, dr B.Sztembis, K.Szymanowskiego od nr 9 do końca i od nr 2 do końca, Kazimierza Wielkiego , M.Wolskiej, S.Żółkiewskiego, Żurawia.
Nr 29 Budynek Lokalu HSM Sp. z o.o. Zawadówka (była kaplica Parafii pw. Świętej Rodziny), ul. K.Szymanowskiego 6
Zobacz na mapie
ulice: 15 Sierpnia, B.Wirskiego, Lwowska od nr 33 do końca i od nr 22 do końca.

Nr 30 Budynek Przedszkola Miejskiego Nr 13, ul. Połaniecka 5
Zobacz na mapie
ulice: Połaniecka nr 7 i 9, Wolności od nr 1 do nr 21 i od nr 2 do nr 6.

Nr 31 Budynek Szkoły Podstawowej Nr 11, ul. Wolności 20
Zobacz na mapie
ulice: Wolności od nr 23 do nr 41 i od nr 10 do nr 22.

Nr 32 Budynek Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 8, ul. Połaniecka 10
Zobacz na mapie
ulice: Połaniecka nr 1 i 3 oraz od nr 13 do nr 25 i od nr 2 do nr 16.

Nr 33 Budynek Spółdzielni Mieszkaniowej "Bazylany", al. 3 Maja 6
Zobacz na mapie
ulice: Bazylany, Księcia A.K.Czartoryskiego, Sejmu Czteroletniego, Al.3 Maja, S.Małachowskiego, J.U.Niemcewicza, Księcia J.Poniatowskiego, I.i S.Potockich, H.Wiercieńskiego.

Nr 34 Budynek Przedszkola Miejskiego Nr 8
Zobacz na mapie
E. Dembowskiego od nr 11 do końca i od nr 12 do końca, H. Kamieńskiego od nr 3 do końca i od nr 12 do końca, Kredowa, M. Reja od nr 31 do końca i od nr 34 do końca.


Nasze serwisy:
Luźny serwis - Z przymrużeniem oka
Chełmski informator miejski: taksówki, banki, szkoły, kościoły

Najświeższe wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.
Organizujesz imprezę? Poinformuj nas!

BMW wspiera LGBT. Fani marki podzieleni.

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3