Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Chełm. Będzie oddział Instytutu Elektrotechniki

Jolanta Masiewicz
fot. Jolanta Masiewicz
W Chełmie powstanie oddział Instytutu Elektrotechniki, działający w ramach Sieci Badawczej Łukasiewicz. Instytut chce pozyskać studentów PWSZ jako przyszłych pracowników, którzy mają zapewnić lukę kadrową powstałą w Instytucie w przeciągu ostatnich kilku lat.

- To kolejna dobra wiadomość dla naszego miasta i Ziemi Chełmskiej. Powstanie oddziału Instytutu Elektrotechniki to kolejna szansa dla naszego miasta, dodatkowe miejsca pracy, docelowo będzie to około 50 miejsc pracy. Siedziba będzie na terenie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie i tam będą prowadzone prace badawcze – mówił Jakub Banaszek prezydent Miasta Chełm.

Instytut Elektrotechniki jest instytutem badawczym prowadzącym m.in. prace badawczo-rozwojowe, produkcję jednostkową i małoseryjną, produkcję doświadczalną, a także certyfikację wyrobów oraz prace wydawnicze i normalizacyjne w obszarze elektrotechniki.

- Ulokowanie instytutu o charakterze badawczo-rozwojowym w Chełmie ma sens i potencjał. Podjęliśmy już szereg konkretnych rozmów z władzami miasta oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie . Instytut jest otwarty na przyjęcie wszystkich absolwentów Elektrotechniki chełmskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej - mówił Jacek Szczot, dyrektor Instytutu Elektrotechnik podczas piątkowej konferencji prasowej w Chełmie.

Obecny na konferencji prof. Andrzej Stanisławek wiceminister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, który odpowiada przede wszystkim za relacje nauki i gospodarki podkreślił, że ze względu na zainteresowania gospodarcze, a zwłaszcza wpływy innowacyjności na pozycję Polski w Europie jest to kierunek na który rząd bardzo mocno stawia, gdyż bez innowacyjności nie jesteśmy w stanie dogonić Europy i świata.

- Innowacyjność jest tą dziedziną która będzie najmocniej dotowana w najbliższej perspektywie przez Unię Europejską. Władze Chełma oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej rozumieją ten kierunek dlatego ta inwestycja będzie tutaj. Mam nadzieję, że jest to bardzo dobra inwestycja i będę ją wspierał jak też całą społeczność Ziemi Chełmskiej. – mówił wiceminister Andrzej Stanisławek.

Instytut chce pozyskać studentów PWSZ jako przyszłych pracowników, którzy mają zapewnić lukę kadrową powstałą w Instytucie w przeciągu ostatnich kilku lat.

- W dzisiejszych czasach liczy się nie tylko samo wyposażenie laboratoriów, pracowni, ale liczy się przede wszystkim człowiek dobrze przygotowany, wykształcony, młody i chętny do podejmowania wyzwań naukowych. Takich ludzi mamy na naszej uczelni i będą mogli oni otrzymać tutaj miejsca pracy, a jednocześnie Instytut będzie służyć rozwojowi Chełma i okolic. – powiedział prof. dr hab. Józef Zając, senator RP,prorektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie.

Instytut ma powstać w Chełmie w okresie najbliższych dwóch lat.

od 12 lat
Wideo

Protest w obronie Parku Śląskiego i drzew w Chorzowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na chelm.naszemiasto.pl Nasze Miasto