Belkin Pro Cycling Team po drugim etapie Tour de Pologne

red.
mat. pras.
Dzięki wspólnym wysiłkom Belkin Pro Cycling Team Steven Kruijswijk zdobył 15. lokatę w etapie do Passo Pordoi. Finiszował zaledwie dwie minuty po zwycięzcy etapu Christophie Riblonie (AG2R - La Mondiale), co przesunęło go na 17. pozyę w cjklasyfikacji generalnej.

Dzięki wspólnym wysiłkom Belkin Pro Cycling Team Steven Kruijswijk zdobył 15. lokatę w etapie do Passo Pordoi. Finiszował zaledwie dwie minuty po zwycięzcy etapu Christophie Riblonie (AG2R - La Mondiale), co przesunęło go na 17. pozycję w klasyfikacji generalnej.

„Poradziłem sobie" - powiedział Kruijswijk pytany o ten 206,5-kilometrowy odcinek. „Trzymałem się dobrze aż do 1,5 km przed metą, więc czuję się usatysfakcjonowany. Traktuję ten wyścig jako przygotowanie do Vuelta a España. Ten wynik jest dla mnie dobrą prognozą."

Francuz Riblon ponad tydzień temu wygrał etap na L'Alpe d'Huez podczas Tour de France. We wczorajszym wyścigu wraz z pozostałymi członkami 16-osobowej ucieczki dość wcześnie odłączył się od peletonu. Trasa obejmowała przejazd przez przełęcze Passo Pampeago i Passo Costalunga z metą usytuowaną na Passo Pordoi na wysokości 2239 metrów.

Piąty na tym odcinku wyścigu Rafał Majka (Saxo-Tinkoff) objął pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej dzięki zebranym bonusowym sekundom.

Dwa ciężkie dni

Ponieważ Stef Clement skupia się na nadchodzącej jeździe indywidualnej na czas, 26-letni Kruijswijk i Luis León Sánchez stali się czołowymi zawodnikami Belkin Pro Cycling Team. Duch drużyny, który udzielił się im podczas pierwszego etapu pomógł wczoraj głównie Kruijswijkowi. Utrzymał się on w czołówce peletonu podczas podjazdu na Passo Pordoi.

Kruijswijk dodaje: „Chciałem oszczędzić energię na końcowy atak."

Etap 2 Marilleva Val di Sole - Passo Pordoi (206,5 km)