79. Tour de Pologne. Światowa liga mistrzów kolarstwa już 30 lipca wystartuje z Kielc.

Akcja specjalna Tour de Pologne 2022
Udostępnij:
Tour de Pologne to kolarska Liga Mistrzów, w której udział biorą przedstawiciele niemal 50 państw z Europy, Ameryki Południowej i Północnej, Azji, Bliskiego Wschodu, Australii, a nawet Afryki.

Tegoroczna trasa Tour de Pologne prowadzić będzie przez cztery województwa: świętokrzyskie, lubelskie, podkarpackie i małopolskie. Kolarska elita wyruszy 30 lipca z kieleckiego Rynku, by 5 sierpnia, po pokonaniu ponad 1200 kilometrów dotrzeć na krakowskie Błonia. Podczas wyścigu na kolarzy czeka sporo wyzwań w tym 14 262 metry przewyższeń, 15 Pemii Górskich PZU i 14 Premii Sprinterskich LOTOS oraz odcinek specjalny w Kazimierzu Dolnym. Dwa etapy są idealne dla wspinaczy, trzy dla sprinterów, jeden etap dedykowany jest m.in. specjalistom od klasyka, a jeden to jazda indywidualna na czas, która będzie kluczowa w rywalizacji o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej.

Po raz kolejny Tour de Pologne to nie tylko wyścig, ale także wspaniała pocztówka Polski.

29 lipca na kieleckim Rynku, odbędzie się uroczysta prezentacja wszystkich ekip, które wystartują w wyścigu. – Pojedziemy przez przepiękne tereny województwa świętokrzyskiego, wjedziemy w województwo lubelskie, a w Lublinie zakończy się pierwszy etap. Zapraszam wszystkich sympatyków kolarstwa i wszystkich kibiców sportu na start i do śledzenia wyścigu w telewizji i mediach społecznościowych – zachęca wicemistrz olimpijski i dyrektor Tour de Pologne Czesław Lang.

Uroczysty start 79. Tour de Pologne UCI WorldTour już jutro o godz. 11.35 na Rynku w Kielcach – stolicy województwa świętokrzyskiego, gdzie na kolarzy czeka 218,8 km urozmaiconej trasy. Podczas pierwszego etapu do zdobycia będzie aż 6 premii. Po połowie dystansu, o pierwszą Premię Lotną LOTTO zawodnicy powalczą w Annopolu. Druga Premia Lotna LOTTO czekać będzie w Józefowie nad Wisłą. Po kilkudziesięciu kilometrach po względnie płaskim odcinku, zmieni się profil trasy i na odcinku blisko 15 kilometrów będą do zdobycia 3 premie. Na początek Premia Górska PZU IV kat. DOBRE, a następnie Premia Specjalna Kazimierz Dolny, Powiat Puławski i ostatnia na tym etapie Premia Górska PZU IV kat. Wylągi. 30 kilometrów przed metą zawodnicy powalczą jeszcze o Premię Lotną LOTTO w Nałęczowie, Powiecie Puławskim. Koniec etapu będzie miał miejsce w centrum Lublina (Krakowskie Przedmieście) około godz. 16:35, jednak przed tym na zawodników czeka ostatni podjazd, który wyłoni zwycięzcę pierwszego etapu. Około 16:45 uroczysta dekoracja zawodników.

Kolejne etapy tegorocznego Tour de Pologne są następujące:
Etap 2 (30 lipca) Chełm - Zamość; 205,6 km
Etap 3 (1 sierpnia) Kraśnik, Powiat Kraśnicki - Przemyśl; 237,9 km
Etap 4 (2 sierpnia) Lesko, Powiat Leski - Sanok; 179,4 km
Etap 5 (3 sierpnia) Łańcut - Rzeszów; 178,1 km
Etap 6 (4 sierpnia) Nowy Targ, Gronków – Stacja Narciarska Ruciński; 11,8 km
Etap 7 (5 sierpnia) Valsir, Skawina - Kraków; 177,8 km.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: 79. Tour de Pologne. Światowa liga mistrzów kolarstwa już 30 lipca wystartuje z Kielc. - Lubelskie Nasze Miasto

Więcej informacji na stronie głównej Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie