Obst Team Chełm. Kolejne sukcesy rowerowej reprezentacji Chełma

materiał nadesłany
Obst Team Chełm - kolejne medale dla reprezentantów Chełma.
Obst Team Chełm - kolejne medale dla reprezentantów Chełma. Team Obst
Obst Team Chełm po raz kolejny przywiózł do Chełma medale z Maratonów Kresowych. Rowerowa reprezentacja Chełma odnosi coraz więcej sukcesów.

W niedzielę odbył się już 10 tegoroczny Maraton Kresowy. Start i meta zostały zlokalizowane w ośrodku narciarskim „Szelment” niedaleko Suwałk. Wyścig miał rangę otwartych Mistrzostw Województwa Podlaskiego w Maratonie MTB.

Podobnie jak w ubiegłych latach meta została zlokalizowana na Górze Jesionowej. Finisz był prawdziwym wyzwaniem, ale też niezapomnianym przeżyciem i dostarczył zarówno zawodnikom, jak i widzom pięknych wrażeń. Góra Jesionowa liczy sobie 252 m n.p.m. Trudność trasy została oceniona na 5 (skala w przedziale 1-6).

Zawodnikom doskwierał upał termometry pokazywały nawet 48 stopni. Większa część wyścigu prowadziła po drogach szutrowych i jezdni, okalających liczne jeziora i piękne doliny Suwalskiego Parku Krajobrazowego.

Drużynę Obst reprezentowało 12 zawodników. W pełnym maratonie startowało 5 zawodników, którzy uplasowali się na : Wiesław Wójtowicz kat. Master – 6 msc, OPEN 32, Janusz Wolanin kat. Master – 9, OPEN 53, Tomasz Wysocki kat. Elita 14, OPEN 69, Krzysztof Szewczuk kat. Elita 15, OPEN 72, Emil Gajewski kat. Junior 4, OPEN 61.

W półmaratonie wystartowało 7 zawodników, w tym trzy panie: Katarzyna Błaszczak kat. Kobieta Sport 4 msc, OPEN 11, Monika Wójtowicz kat. Kobieta Sport 7, OPEN 22, Anna Wiktor kat. Kobieta Fit 10, OPEN 30.

Mężczyźni: Paweł Banaszek kat. Master msc 3, OPEN 21, Jacek Kwiatosz kat. Junior 9, OPEN 72, Wojciech Kupracz kat. Master 23, OPEN 93, Zbigniew Kiryk kat. MK Weteran 3, OPEN 128.