Dodaj zdjęcie profilowe

avatarzak

Chełm

Tu nie ma dobrych ludzi

2013-04-14 17:09:38

Film „Żyła sobie baba" Andrieja Smirnowa do zobaczenia w czwartek, 18 kwietnia 2013 r. w DKF Rewers. Gość specjalny pokazu – Elżbieta Kulawik opowie o Festiwalu Filmów Rosyjskich „Sputnik nad Polską”, który już niebawem zagości w Chełmie. Warto przyjść i podejrzeć nowinki rosyjskiego kina. Bilety tanie, atmosfera wspaniała. Seans zaczyna się o godz. 19.30.

Jedna chata, jedna wieś, dwie wojny, powstanie, egzekucje, zasadzki, represje. A pośrodku tego Warwara, która usiłuje przeżyć. Tu nie ma dobrych ludzi – tytułowa baba gwałcona przez męża, poniżana przez szwagierkę i okładana batem przez teścia, przesiedlona, innym razem zwyzywana od kułaków i ograbiona ze wszystkiego, co posiada, jeszcze innym staje się świadkiem egzekucji sąsiadów. To Rosja 1909 – 1921 pokazana przez Andrieja Smirnowa, syna pisarza Siergieja Smirnowa, autora „Twierdzy Brzeskiej”, uczeń Michaiła Romma, reżyser uwielbianego przez miliony widzów „Dworca białoruskiego”, który dał się poznać jako aktor dzięki roli Iwana Aleksandewicza Bunina w filmie „Dziennik jego życia”. W jego dorobku reżyserskim znajdziemy także takie dzieła jak: „Jesień” (1975) czy „Wiarą i prawdą” (1979 ).
„Żyła sobie baba" to wynik kilkudziesięciu lat pracy w archiwach i trzech lat zdjęć filmowych obrazujących gubernię tambowską na tle najważniejszych wydarzeń historycznych dwudziestowiecznej Rosji: I wojny światowej, wybuchu rewolucji październikowej i powstania chłopskiego przeciwko bolszewikom.

Film wszedł na polskie ekrany w marcu br., wcześniej pokazywano go na Festiwalu Sputnik nad Polską 2012 – gdzie zdobył Nagrodę Publiczności. O największej w kraju imprezie propagującej kulturę rosyjską opowie gość specjalny pokazu – Elżbieta Kulawik.
Zapraszamy w czwartek, 18 kwietnia 2013 r. do DKF Rewers. Seans zaczyna się o godz. 19.30. Bilety tanie, atmosfera wspaniała.

dkf

Jesteś na profilu zak - stronie mieszkańca miasta Chełm. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj