Dodaj zdjęcie profilowe

avatarDamian

Chełm

Nowy rozkład jazdy PKP dla Chełma i przebudowa dworca głównego

2017-11-09 01:59:14

Nowy rozkład za pasem. Wejdzie w życie dokładnie 10 grudnia i przyniesie wiele zmian, głównie na wschodzie województwa.

Wzorem lat ubiegłych w rozkładzie jazdy 2017/2018 Przewozy Regionalne najwięcej pociągów uruchomią na trasie z Chełma do Lublina. W tej relacji pasażerowie będą mieli do dyspozycji łącznie 17 par połączeń na dobę, w tym 13 bezpośrednich. 4 pary pojadą tylko do/z Rejowca, gdzie możliwa będzie dogodna przesiadka do pociągów jadących do Lublina z Zamościa. Pierwszy pociąg regionalny opusci chełmski dworzec główny o godz. 3:53, natomiast ostatni wyjedzie w trasę o 20:33. Tradycyjnie w okresie długiego weekendu majowego oraz w wakacje składy PolRegio pojadą z Chełma do Orchówka. Nie planuje się reaktywacji w ruchu regionalnym trasy z Chełma do Dorohuska.

Nowością będą połączenia dalekobieżne uruchamione przez PKP Intercity. O 6:09 z dworca głównego w Chełmie odjedzie pociąg TLK "Chełmianin" do Warszawy Zachodniej, o 10:56 pojedzie TLK "Ogiński" do Bydgoszczy Głównej, a o 17:50 TLK "Uznam" do Świnoujścia i Gorzowa Wielkopolskiego. Z rozkładu natomiast znikną dotychczasowe pociągi IC "Zamoyski" i TLK "Polesie". Ze względu na trwającą modernizacje linii kolejowej nr 7 na odcinku Otwock-Lublin w dalszym ciągu wszystkie składy będą jeździły objazdem przez Lubartów, Parczew i Łuków, co niestety wpłynie na czas jazdy. Z Chełma do stolicy kraju podróż pociągiem zajmie niespełna 4,5 godziny. Polski przewoźnik we współpracy z Kolejami Ukraińskimi uruchomi także 3 połączenia międzynarodowe. Z Chełma pociągi będą odjeżdżały o godzinie 10:55 do Kowla, o 17:35 do Zdołbunowa i o 22:35 do Kijowa.

Pociągiem do Hrubieszowa

Po niespełna 13 latach przerwy, na teren powiatu hrubieszowskiego powróci dalekobieżne połączenie kolejowe. PKP Intercity zaplanowały bowiem pociąg IC "Hetman" w relacji Jelenia Góra - Hrubieszów Miasto. Jak na razie Urząd Marszałkowski nie jest zainteresowany uruchomieniem połączeń regionalnych do tego miasta, więc będzie to jedyny pociąg w ofercie.

Dworzec główny do przebudowy

PKP S.A. ogłosiła przetarg na przygotowanie dokumentacji przedprojektowej, projektowej i okołoprojektowej na inwestycje objęte Programem Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023. Na liście priorytetowych inwestycji znalazł się Chełm. Jak szacuje PKP sam projekt dotyczący przebudowy dworca głównego w Chełmie może pochłonąć blisko 1,5 mln zł. Na oferty biur projektowych spółka czeka do 15 listopada br. W najbliższym czasie powinniśmy poznać więcej szczegółów.

Jesteś na profilu Damian - stronie mieszkańca miasta Chełm. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj