III Chełmski Festiwal Szantowy

2013-09-25 10:36:19

Lato i wakacje już za nami ale mimo jesiennej aury wracamy do znanych nam wszystkim klimatów żeglarskich w kolejnej, trzeciej już edycji Chełmskiego Festiwalu Szantowego. Sukces poprzednich festiwali dodał nam tylko wiatru w żagle, dzięki czemu już 5 października o godzinie 17:00 zapraszamy do Chełmskiego Domu Kultury gdzie damy się ponieść kolejnej fali emocji, w zaplanowanym na 5 godzin muzycznym sztormie! (bez obaw o chorobę morską).

Zapraszamy wszystkich na wspólny muzyczny rejs po jeziorach, morzach i oceanach, by poznać klimat żeglarskiego życia, dawnych i współczesnych portów, żaglowców oraz jachtów. W tę eskapadę wyruszymy razem z czterema znakomitymi wykonawcami muzyki szantowej i żeglarskiej, tj. z zespołami: Banana Boat, Cztery Refy, Mordewind i Syndrom Beczki. Podczas wokalno-instrumentalnych wacht pełnionych kolejno przez wykonawców, ze sceny będą płynęły różnorodne brzmienia obejmujące bogaty repertuar autorski oraz niekwestionowane klasyczne szanty.

Prezentacja twórczości gwiazd wieczoru nastąpi w stylu a cappella, a także przy wykorzystaniu tradycyjnych instrumentów muzycznych (gitara, skrzypce, akordeon itp.) oraz tych bardziej osobliwych, takich jak: anglo-koncertina, bodhran, drumla, flażolety, mandolina.

Bilety wstępu, dostępne w przedsprzedaży za jedyne 30 zł, zaś w dniu festiwalu w cenie 35 zł, można nabyć w recepcji Chełmskiego Domu Kultury, mieszczącego się przy Pl. Tysiąclecia 1. Zachęcamy do szybkiego nabycia wejściówek, bo z doświadczenia wiemy, że rozchodzą się niczym ciepłe bułeczki.

Patronat honorowy nad imprezą objęła Prezydent Miasta Chełm – Pani Agata Fisz.

Jesteś na profilu Stowarzyszenie Klub Żeglarski CHEŁM - stronie mieszkańca miasta Chełm. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj