Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Już można składać wnioski na dodatek węglowy! Jak to zrobić w Śremie? Sprawdź

OPRAC.:
Katarzyna Baksalary
Katarzyna Baksalary
fot. Polska Press/archiwum
Od 17 sierpnia można składać wnioski na dodatek węglowy. Jest to dofinansowanie, przysługujące wszystkim tym, którzy używają węgla jako głównego surowca do ogrzewania domu. Dofinansowanie wynosi trzy tysiące złotych. W Śremie wnioski będzie przyjmować Ośrodek Pomocy Społecznej.

Dodatek węglowy stał się faktem. Można składać wnioski

Wiele osób czekało na podpisanie przez rząd wszelkich niezbędnych dokumentów umożliwiających wypłaty dodatku węglowego. Jak wynika z naszych informacji, telefon w śremskim Ośrodku Pomocy Społecznej wydzwaniał już od kilku dni, brakowało jednak szczegółowych informacji, które pracownicy OPSu mogliby przekazać dzwoniącym.

Odpowiednie rozporządzenie, które przypieczętowało możliwość wypłat tego dodatku, podpisane zostało przez minister Annę Moskwę we wtorek 16 sierpnia i od dnia następnego weszło w życie.

Gdzie w Śremie złożyć wniosek o dodatek węglowy?

W Śremie wnioski o dodatek węglowy można składać w Ośrodku Pomocy Społecznej przy ul. Roweckiego 31 w godz. od 7.00 do 15.00. Wnioski można składać również przez internet, musi być on jednak wówczas opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub składając go, trzeba będzie skorzystać z profilu zaufanego.

Wnioski o wypłatę dodatku można składać do 30 listopada 2022 roku, a pieniądze będą wypłacane w ciągu miesiąca od dnia złożenia wniosku.

Każda osoba, której wniosek został zaakceptowany i będzie wypłacony, otrzyma taką informację. Będzie ona przesłana mailowy, jeśli taki adres został podany, lub będzie można odebrać taką informację w siedzibie Ośrodka Pomocy społecznej w Śremie przy ul. Roweckiego.

Warunkiem uzyskania dodatku węglowego będzie posiadanie wpisu lub zgłoszenie źródła ogrzewania do centralnej ewidencji emisyjności budynków. Ponadto dodatek będzie przysługiwał osobom, które nie skorzystały ze wcześniejszego mechanizmu wsparcia, jakim była możliwość zakupu węgla po cenie 996,60 zł brutto za tonę.

Ośrodek Pomocy Społecznej uruchomił numer telefonu (664 179 076), gdzie dzwoniąc możemy zadać pytania na temat dodatku węglowego i wniosków.

W gminach Książ Wielkopolski, Dolsk oraz Brodnica wnioski o dodatek węglowy również należy złożyć w tamtejszych Ośrodkach Pomocy Społecznych.

Dodatek węglowy co to i kto może go otrzymać? - przed złożeniem wniosku sprawdź, czy możesz to zrobić

Wnioski o dodatek węglowy złożyć może każdy, kto opala gospodarstwo domowe paliwem stałym, wykorzystując:

  • kocioł na paliwo stałe,
  • kominek,
  • koza,
  • ogrzewacz powietrza,
  • trzon kuchenny,
  • piecokuchnia,
  • kuchnia węglowa,
  • piec kaflowy na paliwo stałe.

Z dodatku węglowego można zakupić węgieł kamienny, brykiet lub pelet zawierające co najmniej 85% węgla kamiennego.

Według rozporządzenia, które weszło w życie gospodarstwem domowym jest:

  • osoba fizyczną samotnie zamieszkującą i gospodarującą (gospodarstwo domowe jednoosobowe) albo
  • osobę fizyczną oraz osoby z nią spokrewnione lub niespokrewnione pozostające w faktycznym związku, wspólnie z nią zamieszkujące i gospodarujące (gospodarstwo domowe wieloosobowe).
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wskaźnik Bogactwa Narodów, wiemy gdzie jest Polska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na srem.naszemiasto.pl Nasze Miasto