Wybierz region

Wybierz miasto

  Igraszki z diabłem

  Centrum Kultury Filmowej "Zorza" w Chełmie
  Chełm, ul. Strażacka/2, +48 82 569 65 06

  20:30 Czwartek, 18 grudnia

  • Brak informacji o cenie

  Sztuka czeskiego pisarza i dramaturga Jana Drdy w doborowej obsadzie. Złota setka Teatru Telewizji.

  Jedno z najzabawniejszych przedstawień w całej historii Teatru TV, zrealizowane pomysłowo,w świetnej obsadzie, perfekcyjnie wykorzystujące wszelkie dostępne wówczas telewizyjne środki techniczne. „Igraszki z diabłem” przyniosły czeskiemu beletryście i dramaturgowi największą popularność.

  Prapremiera odbyła się w Pradze w 1945 r., a słynną polską premierę przygotował Leon Schiller w Teatrze Wojska Polskiego w Łodzi w 1948 r.; później wystawiano też tę ucieszną baśń sceniczną w adaptacji lalkowej Władysława Jaremy.

  W swojej ojczyźnie i dzięki przekładom także poza nią – Jan Drda (1915–70) był ceniony również jako autor powieści („Miasteczko na dłoni”, „Woda życia”, „Wędrówki PiotraArcyłgarza”) i opowiadań („Milcząca barykada”), a także książek będących pokłosiem jego działalności dziennikarskiej („Listy z Norymbergi”, „Gorąca ziemia”). Poczesne miejsce w jego spuściźnie zajmują dramaty, poza słynnymi „Igraszkami...”– „Jako i my odpuszczamy”, „Magdalenka” czy „Zapomniany diabeł”, klechda obficie czerpiąca z kultury plebejskiej.

  Czas trwania:
  90
  Gatunek:
  spektakl TV
  Reżyseria:
  Tadeusz Lis
  Scenariusz:
  Jan Drda
  Obsada:
  Marian Kociniak, Magdalena Zawadzka, Barbara Wrzesińska, Krzysztof Kowalewski, Wojciech Pokora, Jerzy Kamas, Janusz Gajos, Zdzisław Wardejn
  Kraj produkcji:
  Polska
  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  [QUIZ] Czy znasz te przesądy domowe?