Piękne dożynkowe wieńce, wspaniałe bochny domowego chleba oraz dekoracje z płodów rolnych zachwyciły gości, którzy w niedzielę licznie przybyli do Wojsławic na dożynki.

- Dziękujemy wszystkim rolnikom z powiatu chełmskiego za zbiory i całoroczną pracę. Tegoroczna aura po raz kolejny nie sprzyjała uprawom, plony nie są zbyt satysfakcjonujące, więc tym bardziej należy docenić trud i wysiłki rolników - mówił Kazimierz Stocki, starosta chełmski.

W tym roku dożynkowych gości, po uroczystej mszy świętej, powitali chlebem i solą Małgorzata Piróg i Marian Dawidziuk - starostowie dożynek. Małgorzata Piróg z Putnowic Kolonii od 1995 r. z mężem Tomaszem prowadzi gospodarstwo rolne o powierzchni 151 ha położone w czterech sąsiednich gminach. Natomiast Marian Dawidziuk z Witoldowa wspólnie z żoną Justyną od 2004 r. prowadzi gospodarstwo 85 ha ukierunkowane na hodowlę bydła mlecznego.

Podczas święta plonów nie zabrakło tradycyjnych obrzędów dożynkowych. Przedstawiciele gmin zaprezentowali piękne wieńce dożynkowe i wspaniałe wypieki. Nawet przelotne opady deszczu nie popsuły dożynkowego święta. Każdy kto odwiedził w niedzielę Wojsławice znalazł coś dla siebie. Były występy zespołów ludowych z terenu powiatu chełmskiego, koncert muzyki biesiadnej, a twórcy ludowi i producenci płodów rolnych zaprezentowali swoje produkty na kiermaszu. Goście bawili się z zespołem Model MT i Modelinka, a na wieczór z zespołem Wanda i Banda.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!