Włodawa. XI Dzień Pszczelarza w Hańsku

Jak co roku, w trzecią niedzielę lipca, odbył się XI Dzień Pszczelarza w Hańsku – poświęcony pamięci ks. Jana Dolinowskiego w 140 rocznicę śmierci, propagatora pszczelarstwa, wynalazcy ula ramowego. Impreza z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością i przyciąga nie tylko rzesze pszczelarzy, ale i turystów z całej Polski.

Imprezę rozpoczęła promocja publikacji „Jan Dolinowski – duchowny, pszczelarz, konstruktor i patriota” autorstwa Sławomira Sobolewskiego. Odbyła się także konferencja pszczelarska w sali widowiskowej GOK, którą prowadził Zdzisław Zieniewicz.

Następnie w kościele parafialnym pw. św. Rajmunda w Hańsku odprawiono mszę św. w intencji pszczelarzy, której przewodniczył ks. Zbigniew Nikoniuk – proboszcz Parafii Unickiej w Kostomłotach. Bezpośrednio po mszy św. przy pomniku ks. Jana Dolinowskiego odczytano krótki referat upamiętniający postać wybitnego pszczelarza oraz złożono kwiaty.

Dalsza część uroczystości odbyła się na placu przy remizie OSP. Zaproszonych gości powitał Wójt Gminy Hańsk Marek Kopieniak. Po oficjalnych wystąpieniach na scenie pojawiły się lokalne zespoły artystyczne: „Seniorki” z Dubeczna, „Kulczynianki”, „Poleska Nuta” z Kołacz, Chór męski z Dubeczna, Kapela „Hańszczanie”, Koło Aktywnych Kobiet z Hańska, „Seniorzy” z Urszulina, „Kresowianki” z Włodawy. Ponadto wystąpili: Kabaret z Konopi, zespół Pawkin oraz zespół „Power Play”. Gwiazdą imprezy była Halina Frąckowiak.

Nie zabrakło także wystawców z produktami pszczelimi, twórców ludowych, stoisk handlowych oraz licznych konkursów z atrakcyjnymi nagrodami („Wypieki miodowe”, „Najsmaczniejszy miód z pasieki, k. plastyczny „Zatrzymać pszczoły”).

Zwycięzcy poszczególnych konkursów:

1.„NAJSMACZNIEJSZY MIÓD Z PASIEKI…”
I miejsce - Anna Jóźwik – Michałów
II miejsce – Kazimierz Panasiuk – Urszulin
III miejsce – Marek Witkowski – Michałów

2.„WYPIEKI MIODOWE”
I miejsce – Monika Radecka – Hańsk
II miejsce – Barbara Wójtowicz – Hańsk
III miejsce – Anna Sochaczewska – Ujazdów

Wyróżnienie: Mariola Murgała – Hańsk, Barbara Dziekan – Dubeczno, Emilia Lenc- Stary Majdan, Regina Redde – Dubeczno, Barbara Dados – Hańsk Kolonia, Agnieszka Skotak – Dubeczno, Elżbieta Murgała – Hańsk.

3. Konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży pt.: „ZATRZYMAĆ PSZCZOŁY”
I miejsce – Jowita Zuzańska, Zuzanna Kościk z ZSPiP w Hańsku oraz Katarzyna Obara z Gimnazjum Publicznego w Dubecznie.
II miejsce Klaudia Dywańska, Patrycja Buda z ZSPiP w Hańsku oraz Amelia Mazurek z Gimnazjum Publicznego w Dubecznie.
III miejsce Józef Leśniewski, Katarzyna Mazurek, Aleksandra Poszytek z ZSPiP w Hańsku oraz Dominika Szyszkowska z Gimnazjum Publicznego w Dubecznie.

Wyróżnienie – Izabela Zielińska, Klaudia Połodziuk, Marta Dziedzic, Julia Gołdyn z ZSPiP w Hańsku oraz Miłosz Mazurek i Oliwia Sadłowska z Gimnazjum Publicznego w Dubecznie.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane

Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, wyłącz Adblock na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować Nie działa? Spróbuj wyłączyć Adblock samodzielnie w ustawieniach.