Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie na budowę betonowego pasa startowego dla samolotów - na lotnisku w Depułtyczach Królewskich ma zapewnione ponad 16 mln złotych. W poniedziałek podczas pobytu w chełmskiej PWSZ Jarosława Gowina wicepremiera, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego podpisana została uroczyście umowa z uczelnią. Jak zapewnił wicepremier nie jest to jeszcze ostateczna kwota jaką na ten cel otrzyma chełmska PWSZ.

- Mam pełną świadomość, że koszty prac budowlanych w ostatnim czasie wzrosły, dlatego ministerstwo jest przygotowane na przeznaczenie dodatkowych środków na to przedsięwzięcie. Warto podkreślić, że PWSZ w Chełmie na przestrzeni ostatnich 17 lat realizuje tych inwestycji bardzo dużo. Cechą wyróżniającą wszystkie inwestycje jest ich niezwykła gospodarność. Dlatego jestem przekonany, że każda złotówka zainwestowana w PWSZ w Chełmie będzie wykorzystana z maksymalnym pożytkiem dla lokalnej społeczności – podkreślił wicepremier Jarosław Gowin.

Betonowy pas startowy będzie miał 1020 metrów i będzie służyć nie tylko uczelni, szkolącej pilotów, ale również firmom związanym z lotnictwem i całemu regionowi. Ta długość jest obecnie wystarczająca na potrzeby szkoleniowe uczelni i prowadzone w przyszłości usługi. PWSZ planuje bowiem budowę nowego hangaru do remontu i przeglądu samolotów.

- Budowa betonowego pasa startowego poprawi i poszerzy warunki szkolenia pilotów. Uczelnia dzięki budowie betonowego pasa startowego będzie mogła podwoić liczbę studentów na specjalnościach lotniczych – podkreśla prof. dr hab. inż. Arkadiusz Tofil, rektor PWSZ w Chełmie.

Przetarg na projektanta i wykonawcę robót ma zostać ogłoszony w przyszłym tygodniu. Prace budowlane mają ruszyć jeszcze w wakacje i potrwają około 6 miesięcy. Inwestycja ma być zrealizowana w ciągu około 2 lat.

Inwestycje

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!