Solaris i Papa D. na Dniach Chełma 2013

Chełmski Dom Kultury, który odpowiada za organizację największej miejskiej imprezy postanowił zmienić nazwę święta miasta. Już nie będą to Dni Chełma, a Jarmark z Bieluchem. Gwiazdami wieczoru w sobotę będzie zespół Solaris w niedzielę Papa D. (© KS/Archiwum)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Chełmski Dom Kultury, który odpowiada za organizację największej miejskiej imprezy postanowił zmienić nazwę święta miasta. Już nie będą to Dni Chełma, a Jarmark z Bieluchem. Gwiazdami wieczoru w sobotę będzie zespół Solaris w niedzielę Papa D.

Czy pomysł się przyjmie? O tym przekonamy się 1 i 2 czerwca, podczas miejskiego święta. Będzie ono miało bardziej jarmarczny charakter, jak twierdzą organizatorzy. Pierwszy dzień – Dzień Dziecka będzie skierowany głównie do najmłodszych mieszkańców miasta. Na placu Łuczkowskiego staną zjeżdżalnie, trampoliny i będzie można za darmo dostać popcorn i watę cukrową. Imprezę będą uświetniać występy tancerzy z Młodzieżowego Domu Kultury o Chełmskiego Domu Kultury. Na miejskim deptaku będą odbywały się spektakle i różnego rodzaju zabawy animacyjne.

Nieco dalej, na ul. Lwowskiej swoje wyroby będą prezentowali twórcy ludowi. Nie zabraknie prezentacji ginących zawodów, pokazów techniki czerpania papieru, wystaw wyrobów ze słomy czy możliwości skosztowania swojskiego jadła.

W sobotę wieczorem na scenie pojawią się młodzi artyści z Chełma. Około godziny 20.30 mieszkańców Chełma rozgrzeje zespół disco polo – Solaris.

Drugiego dnia na deptaku pojawią się twórcy ludowi, a scenę opanują zespoły folkowe. Organizatorzy planują, że na scenie pojawi się również orkiestra dęta z Chełma. Gwiazdą wieczoru będzie w niedzielę polska grupa popowa - Papa D.

Plan imprezy nie jest jeszcze znany do końca, nadal trwają rozmowy z zespołami. Ostateczne ustalenia poznamy około miesiąc przed imprezą.Nasze serwisy:
Imprezy w Chełmie. Zapowiedzi i relacje
Luźny serwis - Z przymrużeniem oka
Chełmski informator miejski: taksówki, banki, szkoły, kościoły

Najświeższe wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.
Organizujesz imprezę? Poinformuj nas!

Komentarze (43)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

ja (gość)

Dni Chełma to Dni Chełma!!!! Powinniście zapraszać takie zespoły, żeby z całego województwa ludzie pchali się na koncert!!!

Bogdan (gość)

Wszystko przez Fiszową posadzić babę na stanowisku to wydaje tysiące na kwiaty zamiast naprawiać ulice/chodniki @!#!@# Czy to nie jest de.bilizm wtórny ?

Owen (gość)

Nie dość że ulice dziurawe to i jeszcze Dni Chełma spartolone :/
Już PWSZ się bardziej z Juwenaliami postarał

masakra (gość)

dokładnie zam pamiętam jak były 3 dni chełma a nie 2 :( {...}, pierwszy dla dzieci drugi dla młodzieży rap reggae i tego typu i 3 dzień dla starszych. Każdy sie dobrze bawił a potem przyszła FISZOWA i koniec

solariska:) (gość) (zenek)

zgadzam się z Tobą w 100%:)a ja jetem fanką solarisu i wcale się tego nie wstydzę:)a przy muzyce Papa Dance bawiłam się mając 15 lat i nadal się dobrze bawię:)

solariska:) (gość)

zespół solaris jest najlepszy i naprawdę super można się z nimi bawić a tak apropo nurtu disco polo i owszem grają taką muzykę ale kiedyś w latach 90 ich przebój martwe słowa plasował się na 1 miejscu listy przebojów radio lublin a nie jakiejś tam barachołki:)

MistrzKoksu (gość)

Czy ktoś się orientuje, czy w tym roku będzie organizowany jakiś bieg w Chełmie ?

gość (gość)

Ach ta Fiszowa mnie wku**ia, co rok jakieś dziadostwo jest. niech lepiej autobusy zostawi w spokoju ta ku*wa!

gość (gość)

gdy ejstem na dniach Chełma zawsze widze na nich kogo? MŁODYCH LUDZI!
Kto z nich przyjdzie na disco polo i muzykę ludową?! Tragednia. Jeszcze bardziej załamię się jak jeszcze Chełmstoku nie będzie w tym roku. Zamość z wielkości podobne miasto a ma dwie galerie, zoo i ogólnie jest piękniejsze. A my? Lepiej nie mówić...