W tym roku Dni Chełma zastąpi Jarmark z Bieluchem

Chełmski Dom Kultury, który odpowiada za organizację największej miejskiej imprezy postanowił zmienić nazwę święta miasta. Już nie będą to Dni Chełma, a Jarmark z Bieluchem. Gwiazdami wieczoru w sobotę będzie zespół Solaris w niedzielę Papa D.

Solaris i Papa D. na Dniach Chełma 2013
Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij

Chełmski Dom Kultury, który odpowiada za organizację największej miejskiej imprezy postanowił zmienić nazwę święta miasta. Już nie będą to Dni Chełma, a Jarmark z Bieluchem. Gwiazdami wieczoru w sobotę będzie zespół Solaris w niedzielę Papa D. (© KS/Archiwum)

Czy pomysł się przyjmie? O tym przekonamy się 1 i 2 czerwca, podczas miejskiego święta. Będzie ono miało bardziej jarmarczny charakter, jak twierdzą organizatorzy. Pierwszy dzień – Dzień Dziecka będzie skierowany głównie do najmłodszych mieszkańców miasta. Na placu Łuczkowskiego staną zjeżdżalnie, trampoliny i będzie można za darmo dostać popcorn i watę cukrową. Imprezę będą uświetniać występy tancerzy z Młodzieżowego Domu Kultury o Chełmskiego Domu Kultury. Na miejskim deptaku będą odbywały się spektakle i różnego rodzaju zabawy animacyjne.

Nieco dalej, na ul. Lwowskiej swoje wyroby będą prezentowali twórcy ludowi. Nie zabraknie prezentacji ginących zawodów, pokazów techniki czerpania papieru, wystaw wyrobów ze słomy czy możliwości skosztowania swojskiego jadła.

W sobotę wieczorem na scenie pojawią się młodzi artyści z Chełma. Około godziny 20.30 mieszkańców Chełma rozgrzeje zespół disco polo – Solaris.

Drugiego dnia na deptaku pojawią się twórcy ludowi, a scenę opanują zespoły folkowe. Organizatorzy planują, że na scenie pojawi się również orkiestra dęta z Chełma. Gwiazdą wieczoru będzie w niedzielę polska grupa popowa - Papa D.

Plan imprezy nie jest jeszcze znany do końca, nadal trwają rozmowy z zespołami. Ostateczne ustalenia poznamy około miesiąc przed imprezą.Nasze serwisy:
Imprezy w Chełmie. Zapowiedzi i relacje
Luźny serwis - Z przymrużeniem oka
Chełmski informator miejski: taksówki, banki, szkoły, kościoły

Najświeższe wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail.
∨ Czytaj dalej

Zapisz się do newslettera!
Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.
Organizujesz imprezę? Poinformuj nas!