Na konkurs nadesłano 271 prac plastycznych, w tym 26 grafik i 4 batiki z następujących 14 placówek:
1. Młodzieżowy Dom Kultury w Lęborku
2. Młodzieżowy Dom Kultury „Bielany” w Warszawie
3. Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Lubartowie
4 . Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach
5 . Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Kaliszu Pomorskim
6. Młodzieżowy Dom Kultury im. Marii Konopnickiej w Krasnymstawie
7. Miejski Dom Kultury w Rumi
8. Młodzieżowy Dom Kultury w Starachowicach
9. Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju
10. Młodzieżowy Dom Kultury w Stargardzie Szczecińskim
11. Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku
12. Młodzieżowy Dom Kultury w Żyrardowie
13. Młodzieżowy Dom Kultury w Kielcach
14. Młodzieżowy Dom Kultury w Gorzowie Wielkopolskim
Po obejrzeniu wszystkich kompozycji malarskich, rysunkowych , graficznych oraz batiku, Komisja konkursowa w składzie:
1. Violetta Furtak - nauczyciel pracowni inicjatyw kulturalnych MDK Chełm- plastyk – przewodnicząca
3. Krystyna Rutyna - nauczyciel MDK Chełm pracowni ART Kreska – plastyk - członek
4. Jadwiga Barczyńska - historyk sztuki – Muzeum Ziemi Chełmskiej- członek
5. Anna Bobruś - Chołota - nauczyciel pracowni inicjatyw kulturalnych MDK Chełm - sekretarz
postanowiła przyznać nagrody główne oraz wyróżnienia.
MALARSTWO I RYSUNEK – nagrody:
Kategoria 6 – 8 lat:
1. Anna Szubiak – 8 lat – I Nagroda
n-l Anna Świca – MDK w Biłgoraju
„Mała Syrenka”
2. Wiktoria Wiśniewska – 6 lat – II Nagroda
n-l Oliwia Hildebrandt – MDK w Kielcach
„Pinokio”
3. Olga Saran – 6 lat – III Nagroda
n-l Agnieszka Żuk-Słabek – MDK im. Marii Konopnickiej w Krasnymstawie
„Calineczka”
Kategoria 9 – 12 lat:
1. Zuzanna Zygadlewicz – 11 lat – I Nagroda
n-l Eliza Głowacka – MDK w Kielcach
„O Smoku Wawelskim i Królu Kraku...”
2.Anna Pędziwiatr – 12 lat – II Nagroda
n-l Anna Świca – MDK w Biłgoraju
„Doktor Dolittle”
3. Elżbieta Pyrka”– 11 lat – III Nagroda
n-l Jan Krzysztof Wiślicki – MDK „Bielany” w Warszawie
„Mądry Maciuś”
Kategoria 13 – 15 lat:
1. Wiktoria Paluch – 13 lat – II Nagroda
n-l Bożena Liszewska – MDK w Żyrardowie
„My Little Pony”
2. Paulina Sielska – 13 lat – III Nagroda
n-l Bożena Liszewska – MDK w Żyrardowie
„Calineczka”
Kategoria 16 – 18 lat:
1. Agata Gołąbek – 17 lat – I Nagroda
n-l Beata Went – MDK w Rumi
„Księżniczka na ziarnku grochu”
2. Alicja Went – 18 lat – II Nagroda
n-l Irena Gaj – MDK w Rumi
„Królowa Śniegu”
3. Urszula Całusińska – 16 lat – III Nagroda
n-l Beata Went – MDK w Rumi
„Jaś i Małgosia”
GRAFIKA – nagrody:
Kategoria 6-8 lat:
1. Faustyna Jakubowska – 7 lat – I Nagroda
n-l Danuta Słyś-Tohl – MDK w Gorlicach
„Przygody Stracha na wróble”
2. Kinga Wolska – 8 lat – II Nagroda
n-l Danuta Słyś-Tohl – MDK w Gorlicach
„Opowieści Wigilijne”
3. Zofia Wałach – 8 lat – III Nagroda
n-l Aldona Kaczmarczyk-Kołucka – MDK w Rybniku
„Tajemnica zamku”
Kategoria 9-12 lat:
1. Magdalena B.Gorol – 12 lat – I Nagroda
n-l Aldona Kaczmarczyk-Kołucka – MDK w Rybniku
„Król Popiel”
2. Adam Górowski – 9 lat – II Nagroda
n-l Danuta Słyś-Tohl – MDK w Gorlicach
„Zwierzęta Doktora Dolittle”
3. Agata Szczyra – 12 lat – III Nagroda
n-l Aldona Kaczmarczyk-Kołucka – MDK w Rybniku
„Calineczka”
Kategoria 13 – 15 lat:
1. Dominika Sajur – 13 lat – I Nagroda
n-l Aldona Kaczmarczyk-Kołucka – MDK w Rybniku
„Tajemnica zamku”
2. Amanda Sawa – 14 lat – II Nagroda
n-l Joanna Kawęcka – MDK im. Marii Konopnickiej w Krasnymstawie
„Alicja w Krainie Czarów”
3. Martyna Staneczek – 13 lat – III Nagroda
n-l Aldona Kaczmarczyk-Kołucka – MDK w Rybniku
„O Rybaku i Złotej Rybce”
Kategoria 16 – 18 lat:
1. Magdalena Zieleźny – 17 lat – I Nagroda
n-l Aldona Kaczmarczyk-Kołucka – MDK w Rybniku
„Królowa Śniegu”
2. Aleksandra Szopa – 16 lat – II Nagroda
n-l Aldona Kaczmarczyk-Kołucka – MDK w Rybniku
„Królowa Śniegu”
3. Karolina Zielonka – 16 lat – III Nagroda
n-l Aldona Kaczmarczyk-Kołucka – MDK w Rybniku
„Bajki z 1001 nocy”
BATIK – nagrody:
1. Natalia Babiś – 13 lat – I Nagroda
n-l Danuta Słyś-Tohl – MDK w Gorlicach
„Opowieści Wigilijne”
MALARSTWO I RYSYNEK – wyróżnienia:
Kategoria 6 – 8 lat:
1. Emilka Pawela – 5 lat – wyróżnienie
n-l Danuta Sarna – MDK w Rybniku
„Ptaki Cudaki”
2. Igor Ratkowski – 7 lat – wyróżnienie
n-l Jolanta Brejdak – MDK w Stargardzie Szczecińskim
„Kaczka Dziwaczka”
3. Oliwia Ciesuń – 7 lat – wyróżnienie
n-l Eliza Głowacka – MDK w Kielcach
„Królewna Śnieżka”
4. Zofia Pacek – 7 lat– wyróżnienie
n-l Alina Walkusz – MDK w Lęborku
„Kubuś Puchatek”
5. Michalina Słabek – 6 lat – wyróżnienie
n-l Agnieszka Żuk-Słabek – MDK im. Marii Konopnickiej w Krasnymstawie
„Śpiąca Królewna”
6. Wiktoria Mojska – 6 lat – wyróżnienie
n-l Joanna Kawęcka – MDK im. Marii Konopnickiej w Krasnymstawie
„Kraina Lodu”
7. Julia Grosicka – 7 lat – wyróżnienie
n-l Olga Garbacz-Kosior – MDK w Starachowicach
„Czerwony Kapturek”
8. Magdalena Świerczyńska – 5 lat– wyróżnienie
n-l Jolanta Brejdak – MDK w Stargardzie Szczecińskim
„Słoń Trąbalski”
9. Oliwia Naczk – 6 lat – wyróżnienie
n-l Beata Synowiec – MDK w Lęborku
„Wróżki”
10. Julia Kuraś – 8 lat – wyróżnienie
n-l Anna Świca – MDK w Biłgoraju
„Kot w Butach”
11. Martyna Śpiewok – 6 lat – wyróżnienie
n-l Zuzanna Śmieja – MDK w Rybniku
„Bajka”
12. Aleksandra Relidzyńska – 7 lat – wyróżnienie
n-l Eliza Głowacka – MDK w Kielcach
„Brzydkie Kaczątko”
13. Dominika Szubiak – 7 lat – wyróżnienie
n-l Anna Świca – MDK w Biłgoraju
„Alicja w Krainie Czarów”
Kategoria 9-12 lat:
1. Patrycja Sokołowska – 12 lat – wyróżnienie
n-l Bożena Liszewska – MDK w Żyrardowie
„101 Dalmatyńczyków”
2. Marta Bonemberg – 11 lat – wyróżnienie
n-l Alina Walkusz – MDK w Lęborku
„Król Maciuś Pierwszy”
3. Natalia Wędziora – 10 lat – wyróżnienie
n-l Agnieszka Kowalska-Kucharczyk – MDK w Gorzowie Wielkopolskim
„Magiczne drzewo”
4. Alicja Różalska – 11 lat – wyróżnienie
n-l Olga Garbacz-Kosior – MDK w Starachowicach
„Calineczka”
5. Julita Waloch – 11 lat – wyróżnienie
n-l Alina Walkusz – MDK w Lęborku
„Kot Filemon”
6. Aleksandra Perzyna – 10 lat – wyróżnienie
n-l Bożena Liszewska – MDK w Żyrardowie
„Trzy Świnki”
7. Zuzanna Bielak – 9 lat – wyróżnienie
n-l Anna Świca – MDK w Biłgoraju
„Pippi Langstrumpf”
8. Urszula Korycińska – 9 lat – wyróżnienie
n-l Eliza Głowacka – MDK w Kielcach
„Maksio szuka domu”
9. Laura Jarosz – 11 lat – wyróżnienie
n-l Eliza Głowacka – MDK w Kielcach
„Królowa Śniegu”
10. Bartłomiej Stefański – 10 lat – wyróżnienie
n-l Danuta Łubińska – MDK w Gorzowie Wielkopolskim
„Ognisty ptak”
11. Karolina Żłobecka – 12 lat – wyróżnienie
n-l Olga Garbacz-Kosior – MDK w Starachowicach
„Calineczka”
12. Aleksandra Myszka – 12 lat – wyróżnienie
n-l Olga Garbacz-Kosior – MDK w Starachowicach
„Jaś i Magiczna Fasola”
Kategoria 13 – 15 lat:
1. Roksana Chudon – 15 lat – wyróżnienie
n-l Bożena Liszewska – MDK w Żyrardowie
„Romeo i Julia”
GRAFIKA – wyróżnienia:
Kategoria 6 – 8 lat:
1. Wiktoria Szweda – 8 lat – wyróżnienie
n-l Aldona Kaczmarczyk-Kołucka – MDK w Rybniku
„Królewna Śnieżka”
2. Julia Bis – 9 lat – wyróżnienie
n-l Agnieszka Żuk-Słabek – MDK im. Marii Konopnickiej w Krasnymstawie
„Smoki i Smoczki”
Kategoria 9 - 12 lat:
1. Julia Lubecka – 10 lat – wyróżnienie
n-l Aldona Kaczmarczyk-Kołucka – MDK w Rybniku
„Król Popiel”
2. Martyna Fudala – 11 lat – wyróżnienie
n-l Danuta Słyś-Tohl – MDK w Gorlicach
„Zuza i jej przyjaciele”
BATIK – wyróżnienia:
Kategoria 6 – 8 lat:
1. Maria Zawadowicz – 7 lat – wyróżnienie
n-l Danuta Słyś-Tohl – MDK w Gorlicach
„Zaczarowane Królestwo”
2. Maria Łukasiak – 8 lat – wyróżnienie
n-l Danuta Słyś-Tohl – MDK w Gorlicach
„Wróżka Arielka”
Kategoria 9-12 lat:
1. Angelina Majeran – 11 lat – wyróżnienie
n-l Danuta Słyś-Tohl – MDK w Gorlicach
„Koci świat”
Poziom prezentowanych prac był bardzo wysoki. Komisja postanowiła wyróżnić dwie prace odbiegające od regulaminu ( prace 5-latek).
Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?