(© materiał nadesłany)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Tarnogórze razem z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim organizują XII Wojewódzki Konkurs Ortograficzny „Dyktando 2012”. W dyktandzie mogą wziąć udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i policealnych z terenu województwa lubelskiego. Nagrodą główną jest indeks na filologię polską na KUL.

Jest to już 14 edycja konkursu. Materiały konkursowe, tj. dyktando i ćwiczenia ortograficzne na etapy szkolny i wojewódzki (finał) przygotował dr Mariusz Koper z Katedry Języka Polskiego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Uczestnictwo w konkursie jest bezpłatne.

Konkurs będzie przebiegał w trzech etapach, z których dwa pierwsze odbędą się jednocześnie we wszystkich szkołach w terminach podanych przez Organizatora:
- etap klasowy – 23.02.2012 r. (czwartek), godz. 10:00,
- etap szkolny – 08.03.2012 r. (czwartek), godz. 10:00,
- etap wojewódzki – 29.03.2012 r. (czwartek), godz. 10:00 w ZSOiZ w Tarnogórze.

Eliminacje klasowe będą polegały na przeprowadzeniu dyktanda przygotowanego przez Organizatora we wszystkich lub możliwie największej liczbie klas. Do etapu szkolnego przechodzą zwycięzcy etapu klasowego z największą ilością punktów. Drugi i trzeci etap konkursu będzie składał się z dwóch części: dyktanda i ćwiczeń ortograficznych o różnym charakterze, mających na celu sprawdzenie wiadomości z zakresu ortografii i interpunkcji. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikuje się wyłącznie jeden uczeń (dotyczy to również zespołów szkół), z największą liczbą punktów (minimum 130/150 pkt.).

Organizatorzy wysłali zaproszenia do 131 szkół z terenu województwa lubelskiego. Jeszcze do 22 lutego br. (środa), po przesłaniu zapotrzebowania pobranego ze strony internetowej www.tarnogora.exxl.pl , dyrektorzy szkół mogą otrzymać materiały konkursowe.

Regulamin konkursu i inne informacje dostępne są na stronie: www.tarnogora.exxl.pl Telefon (fax): (84) 618 30 21, email: lotarnogora@op.pl
Nasze serwisy:
Luźny serwis - Z przymrużeniem oka
Chełmski informator miejski: taksówki, banki, szkoły, kościoły

Najświeższe wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.
Organizujesz imprezę? Poinformuj nas!

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!