Święto ryby w Majdanie Zahorodyńskim. FOTO

W sobotę w Majdanie Zahorodyńskim odbyło się "Święto ryby". Impreza zgromadziła spore grono miłośników wędkarstwa. Zobaczcie zdjęcia z tej imprezy.

Po raz pierwszy w naszym regionie, nad zalewem w Majdanie Zahorodyńskim odbyło się "Święto ryby".

Zalew w Majdanie Zahorodyński, w gminie Siedliszcze to niezwykłe i urokliwe miejsce, chętnie odwiedzane przez wędkarzy i osoby, które lubią aktywnie wypoczywać. Stąd pomysł na zorganizowanie Święta Ryby w Majdanie Zahorodyńskim.

Chociaż pogoda zbytnio nie dopisała mieszkańcy i goście bawili się dobrze. Do wspólnej zabawy zaprosili wszystkich Maria Patra wicestarosta chełmski oraz Hieronim Zonik wójt gminy Siedliszcze. Podczas imprezy największym zainteresowaniem cieszył się kiermasz kół gospodyń wiejskich z potrawami z ryb, nalewkami i pysznymi ciastami.

Osoby propagujące kuchnię regionalną oraz członkinie kół gospodyń wiejskich wzięły udział w Powiatowym Konkursie Kulinarnym „Złota rybka” na najlepsze danie z ryb w kategoriach: przekąski, zupy, dania główne. Pierwsze miejsce na najsmaczniejszą przekąskę „rybę po norwesku” zajęło KGW Anusin, drugie miejsce jury przyznało Elżbiecie Tomasik za „ rybę w sosie czosnkowym z pestkami słonecznika”, natomiast trzecie – KGW Mogielnica za „rybę z Maczuł”.

W kategorii zupy – pierwsze miejsce zajęło KGW Siedliszcze za zupę „ucha”, drugie miejsce KGW Majdan Zahorodyński – za zupę „ wędkarza”, natomiast trzecie przyznano Monice Rozmus z KGW Teresin – za zupę rybną.

W kategorii dania główne jury przyznało pierwsze miejsce Iwonie Krzywickiej z Czułczyc za „rolady naleśnikowe ze szpinakiem”, drugie miejsce –zajęła Agnieszka Myszka z Czułczyc za „filet z karpia”, natomiast trzecie – Natalia Rudzka z KGW Teresin za „pierogi z rybą”.
∨ Czytaj dalejOrganizatorzy przeprowadzili również nad zbiornikiem zawody wędkarskie, w których uczestniczyły reprezentacje gmin z terenu powiatu chełmskiego. W zawodach wędkarskich na celność pierwsze miejsce zajął Jerzy Wójcik, drugie miejsce – Kazimierz Wójcik oraz trzecie- Jan Kowalczyk. Nagrody wręczyli: wicestarosta Maria Patra oraz wójt Hieronim Zonik.

Podczas imprezy na scenie prezentowały się zespoły i wykonawcy z powiatu chełmskiego.


Nasze serwisy:
Imprezy w Chełmie. Zapowiedzi i relacje
Luźny serwis - Z przymrużeniem oka
Chełmski informator miejski: taksówki, banki, szkoły, kościoły

Najświeższe wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.
Organizujesz imprezę? Poinformuj nas!