W sobotę w Majdanie Zahorodyńskim odbyło się "Święto ryby". Impreza zgromadziła spore grono miłośników wędkarstwa. Zobaczcie zdjęcia z tej imprezy.

Po raz pierwszy w naszym regionie, nad zalewem w Majdanie Zahorodyńskim odbyło się "Święto ryby".

Zalew w Majdanie Zahorodyński, w gminie Siedliszcze to niezwykłe i urokliwe miejsce, chętnie odwiedzane przez wędkarzy i osoby, które lubią aktywnie wypoczywać. Stąd pomysł na zorganizowanie Święta Ryby w Majdanie Zahorodyńskim.

Chociaż pogoda zbytnio nie dopisała mieszkańcy i goście bawili się dobrze. Do wspólnej zabawy zaprosili wszystkich Maria Patra wicestarosta chełmski oraz Hieronim Zonik wójt gminy Siedliszcze. Podczas imprezy największym zainteresowaniem cieszył się kiermasz kół gospodyń wiejskich z potrawami z ryb, nalewkami i pysznymi ciastami.

Osoby propagujące kuchnię regionalną oraz członkinie kół gospodyń wiejskich wzięły udział w Powiatowym Konkursie Kulinarnym „Złota rybka” na najlepsze danie z ryb w kategoriach: przekąski, zupy, dania główne. Pierwsze miejsce na najsmaczniejszą przekąskę „rybę po norwesku” zajęło KGW Anusin, drugie miejsce jury przyznało Elżbiecie Tomasik za „ rybę w sosie czosnkowym z pestkami słonecznika”, natomiast trzecie – KGW Mogielnica za „rybę z Maczuł”.

W kategorii zupy – pierwsze miejsce zajęło KGW Siedliszcze za zupę „ucha”, drugie miejsce KGW Majdan Zahorodyński – za zupę „ wędkarza”, natomiast trzecie przyznano Monice Rozmus z KGW Teresin – za zupę rybną.

W kategorii dania główne jury przyznało pierwsze miejsce Iwonie Krzywickiej z Czułczyc za „rolady naleśnikowe ze szpinakiem”, drugie miejsce –zajęła Agnieszka Myszka z Czułczyc za „filet z karpia”, natomiast trzecie – Natalia Rudzka z KGW Teresin za „pierogi z rybą”.

Organizatorzy przeprowadzili również nad zbiornikiem zawody wędkarskie, w których uczestniczyły reprezentacje gmin z terenu powiatu chełmskiego. W zawodach wędkarskich na celność pierwsze miejsce zajął Jerzy Wójcik, drugie miejsce – Kazimierz Wójcik oraz trzecie- Jan Kowalczyk. Nagrody wręczyli: wicestarosta Maria Patra oraz wójt Hieronim Zonik.

Podczas imprezy na scenie prezentowały się zespoły i wykonawcy z powiatu chełmskiego.


Nasze serwisy:
Imprezy w Chełmie. Zapowiedzi i relacje
Luźny serwis - Z przymrużeniem oka
Chełmski informator miejski: taksówki, banki, szkoły, kościoły

Najświeższe wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.
Organizujesz imprezę? Poinformuj nas!

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!