Student PWSZ w Chełmie nominowany w plebiscycie Cumulusy 2017 Student PWSZ w Chełmie nominowany w plebiscycie Cumulusy 2017

Student PWSZ w Chełmie nominowany w plebiscycie Cumulusy 2017 (© PWSZ Chełm)

Tomasz Hornik jest studentem III roku inżynierii lotniczej ze specjalizacją pilotaż samolotowy PWSZ w Chełmie i właśnie został nominowany do prestiżowego ogólnopolskiego plebiscytu Cumulusy 2017. Konkurs wyłoni 10 najlepszych polskich sportowców lotniczych, którzy odznaczają się wysokiej klasy umiejętnościami lotniczymi oraz wybitnymi osiągnięciami sportowymi w minionym roku.

- Nominacja do plebiscytu to duże wyróżnienie zarówno dla naszego studenta, ale także dla Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie. Naszą misją jest stworzenie warunków do nauki na najwyższym poziomie, w tym doskonalenie praktycznych umiejętności, które są niezbędne podczas studiów lotniczych, czy też inżynierskich. Jestem dumny, ze wszystkich osiągnięć studentów i trzymam kciuki, aby Tomaszowi udało zdobyć się jak najwyższe miejsce na podium - powiedział profesor nzw. dr hab. inż. Arkadiusz Tofil, rektor PWSZ w Chełmie.

Plebiscyt ma na celu wypromowanie polskich sportowców lotniczych. W konkursie można było zgłaszać osoby w kilku kategoriach: akrobacja, balony, lotnie i paralotnie, mikroloty, modelarstwo, samoloty, spadochrony, szybowce, śmigłowce.

Tomasz Hornik jest czołowym zawodnikiem Szybowcowej Kadry Narodowej Juniorów. Do swoich największych sukcesów może zaliczyć m.in.: Drużynowe Wicemistrzostwo Świata Juniorów (2017), Dwukrotne Mistrzostwo Polski Juniorów (2017/2016), 1 miejsce w Rankingu Polski Juniorów oraz zwycięstwo w Ogólnopolskich Zawodach Pucharowych z cyklu Ryszarda Bittnera w kategorii Juniorów (2017/2016).

Kapituła konkursowa nominowała 30 kandydatów. Brała pod uwagę osiągnięcia wszystkich zgłoszonych zdobyte w 2017 roku. Tomasz Hornik znalazł się wśród znanych sportowców lotniczych takich jak: Michał Wieczorek, Sebastian Kawa czy Łukasz Czepiela, co jest dużym wyróżnieniem dla młodego sportowca. Nominowani uczestnicy plebiscytu wezmą udział w głosowaniu na finalistów.

Kandydatów typować można od 16 stycznia do 2 lutego za pomocą smsów. Aby oddać głos na Tomasza Hornika, należy wysłać SMS o treści TC.PC.10 na numer 71068. Koszt wysłania SMS wynosi 1,23 PLN brutto.

Lista 15 finalistów, którzy zostaną zakwalifikowani do głosowania finałowego zostanie ogłoszona 3 lutego 2018 roku. 17 lutego 2018 podczas uroczystej Gali Finałowej Cumulusy 2017 zostaną wyłonieni zwycięzcy. Najlepszy Sportowiec Lotniczy otrzyma statuetkę Złoty Cumulus.

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!