Samobójstwo funkcjonariusza Straży Granicznej. Strzelił sobie w głowę Samobójstwo funkcjonariusza Straży Granicznej. Strzelił sobie w głowę

Samobójstwo funkcjonariusza Straży Granicznej. Strzelił sobie w głowę (© pixabay.com)

Funkcjonariusz Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej popełnił samobójstwo. Podczas pełnienia służy, w czasie patrolu strzelił sobie w głowę. Obok ciała znaleziono pistolet oraz łuskę. Sprawę bada prokuratura, wstępne ustalenia wykluczają udział osób trzecich.

Do tragicznego zdarzenia doszło w poniedziałek, 12 marca około 3:20 nad ranem w rejonie miejscowości Husynne. 28-latek uczestniczył wraz z inną funkcjonariuszką w patrolowaniu granicy. W pewnym momencie oddalił się od koleżanki. Wtedy w lesie zastrzelił się.

- Mężczyzna wraz z koleżanką ze Straży Granicznej patrolował granice między Dorohuskiem, a Dubienką. Poruszali się samochodem. Na wysokości miejscowości Husynne, w pewnym momencie funkcjonariusz zatrzymał auto, aby udać się za potrzebą. Nie było go dłuższy czas, dlatego zaniepokojona koleżanka początkowo nawoływała mężczyznę, bezskutecznie. W związku z tym wezwała dodatkowe patrole. Rozpoczęto poszukiwania, po chwili odnaleziono 28-latka około 200 metrów od samochodu w lesie z przestrzeloną głową, opartego o drzewo – mówi szef Prokuratury Rejonowej w Chełmie, Lech Wieczerza. – Obok mężczyzny znajdowała się jego broń oraz łuska po wystrzale. Materiał ten został zabezpieczony. W samochodzie było włączone radio dlatego funkcjonariuszka nie słyszała strzału, las dodatkowo tłumi hałas. Wykluczamy udział osób trzecich w zdarzeniu. Wstępne wyniki sekcji zwłok wskazują na samobójstwo – dodaje Wieczerza.

Tego samego dnia odbywało się ślubowanie nowych funkcjonariuszy NOSG. Informacja o tym dramatycznym wydarzeniu poruszyła pracowników Straży Granicznej. Koledzy ze służb nie mogą uwierzyć w to co się stało.

– To był młody funkcjonariusz z kilkuletnim doświadczeniem. Pełnił służbę w Dorohusku. Mimo niedługiego stażu pracy był często nagradzany, a w ubiegłym roku awansował na stopień sierżanta. Nigdy się nie skarżył, nie było też wobec niego prowadzone żadne postępowanie dyscyplinarne – tłumaczy rzecznik prasowy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, ppor. Dariusz Sieniecki.

Z regionu

Komentarze (4)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Rozi (gość)

Szczere współczucia! Mam nadzieję, że nie zostanie to zamiecione pod dywan. Mądry i wrażliwy chłopak a tak Go zniszczyli.

Ewww (gość) (Aris)

O jakim? Mial kolizje sluzbowymi autami
I komendant mial z nim porozmawiac.to zle? Miwl nie rozmawiać? Jakis koszmar. Nigdy wczesniej nie rozmawial z komendantem. Wiesz kto jest winien? Ty jesli jestes z dorohuska. Wszyscy sie z niego smiali. Ale nie komendant.

Jimi (gość)

No napewno nagradzany. A jakby sie skarzyl to i tak nie napisza w artykule. Zero perspektyw na zmiane etatu (non stop patrol) i tak jest