Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

PWSZ w Chełmie. Uczelnia dostanie ponad 3 miliony z unijnej kasy

Justyna Pietrzyk
Głównym celem projektów jest podniesienie kompetencji studentów
Głównym celem projektów jest podniesienie kompetencji studentów Jolanta Masiewicz/archiwum
„Program praktyk zawodowych w Państwowych Wyższych Szkołach Zawodowych”, „Nowe kompetencje – lepszy start. Wsparcie studentów PWSZ w Chełmie” oraz „Nie broda czyni filozofa” – takie projekty zrealizuje chełmska uczelnia dzięki unijnemu wsparciu.

Ponad 3 miliony zł dofinansowania otrzymały projekty: „Program praktyk zawodowych w Państwowych Wyższych Szkołach Zawodowych”, „Nowe kompetencje – lepszy start. Wsparcie studentów PWSZ w Chełmie” oraz „Nie broda czyni filozofa”.

- Projekty umożliwią podniesienie kompetencji nie tylko studentów, ale również uczniów szkół, współpracujących w ramach tego ostatniego projektu – mówi dr inż. Arkadiusz Tofil, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie.

Program praktyk objąć ma 135 studentek i studentów chełmskiej PWSZ na kierunkach: mechanika i budowa maszyn, pedagogika, rolnictwo i pielęgniarstwo. Realizacja tego projektu obejmuje okres od listopada 2016 do czerwca 2018 roku i ma na celu wprowadzenie 6-miesięcznych praktyk zawodowych dla studentów na pierwszym stopniu studiów.

- Projekt daje możliwość ściślejszego powiązania studiów ze środowiskiem pracy. Dzięki temu studenci będą lepiej przygotowywani do wejścia na rynek pracy, uczelnia zaś poszerzy współpracę z przedsiębiorstwami, nie tylko w wymiarze badawczym, ale również dydaktycznym. Tym samym, pracodawcom łatwiej będzie dotrzeć do studentów z ofertami praktyk i wpływać na kształt studiów – wyjaśnia rektor.

Bądź na bieżąco. Polub nas na Facebooku

W ramach projektu „Nowe kompetencje – lepszy start. Wsparcie studentów PWSZ w Chełmie” zaplanowano realizację zajęć warsztatowych, certyfikowanych szkoleń i kursów, wizyt studyjnych oraz dodatkowych zajęć praktycznych z udziałem przedstawicieli pracodawców. Projekt realizowany będzie w okresie od stycznia 2017 do czerwca 2019 roku i obejmie 132 studentów czterech kierunków: mechanika i budowa maszyn, matematyka, rolnictwo i pielęgniarstwo.

Studenci uczestniczący w projekcie będą mieli możliwość uzyskania świadectw, certyfikatów i zaświadczeń od uprawnionych i autoryzowanych przedstawicieli firm informatycznych, elektrotechnicznych i mechanicznych.

Trzeci projekt „Nie broda czyni filozofa” zakłada przeprowadzanie zajęć fakultatywnych dla uczniów trzech szkół z naszego miasta (ZSO nr 6, IV LO i ZSE/III LO). Będą one prowadzone przez kadrę dydaktyczną uczelni i służyć będą nabyciu przez uczniów kompetencji m.in w zakresie: poprawnego argumentowania, oraz krytycznego i samodzielnego myślenia.

- Swoje kompetencje podniosą również nauczyciele wybranych placówek - skorzystają z potencjału, doświadczenia i wiedzy merytorycznej kadry dydaktycznej uczelni – dodaje Tofil.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kto musi dopłacić do podatków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na chelm.naszemiasto.pl Nasze Miasto