(© archiwum)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Dramatyczne wydarzenia w naszym życiu, tragedia. To sytuacje z którymi nie zawsze sobie radzimy. Pomoc można uzyskać w Ośrodku Interwencji Kryzysowej, który powstał w Chełmie.

Niekiedy w naszym życiu stajemy w obliczu dramatycznych wydarzeń: utrata pracy, rozpad związku, konflikt w rodzinie, czy śmierć bliskiej osoby, z którymi nie jesteśmy w stanie samodzielnie sobie poradzić.

Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Chełmie powstał z myślą o mieszkańcach miasta Chełm znajdujących się w sytuacji kryzysowej, którym potrzebne jest fachowe wsparcie psychologa, pedagoga, bądź pomoc terapeuty.

Ponadto w ramach OIKu prowadzona jest mediacja rodzinna, punkt informacyjno–konsultacyjny dla osób współuzależnionych oraz hostel dla kobiet i matek z dziećmi doznających przemocy fizycznej i psychicznej.

Obecnie hostel dysponuje 4 odrębnymi pokojami z 12 miejscami noclegowymi, świetlicą, kuchnią oraz łazienką. Z pomocy specjalistów Ośrodka Interwencji Kryzysowej można skorzystać zgłaszając się osobiście do siedziby Ośrodka lub telefonicznie – tel. (82) 564 07 07.

ul. Jedność 43
tel. (82) 564-07-07
oikchelm@op.pl
Czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 – 18:00
Całodobowy hostel dla ofiar przemocy domowej


Ponadto na terenie miasta Chełm istnieją inne instytucje i organizacje pozarządowe udzielające pomocy osobom doświadczającym przemocy na terenie miasta ChełmMiejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Chełmie
Punkt Interwencji Kryzysowej
ul. Kolejowa 8
22-100 Chełm
tel. (082) 564 22 50
(082) 565 82 59

Punkt Interwencji Kryzysowej przy Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Chełmie oferuje poradnictwo prawne, psychologiczne, pedagogiczne w zakresie:
wspierania ofiar przemocy domowej, rozwiązywania problemów wychowawczych, konfliktów małżeńskich, kryzysów rozwojowych, interwencji domowej, pracy z osobami uzależnionymi i ich rodzinami.

Stowarzyszenie Ośrodek Wspierania Rodziny w Chełmie
Punkt Interwencji Kryzysowej w Chełmie
ul. Obłońska 20
22-100 Chełm
tel. (082) 564 09 10

Stowarzyszenie prowadzi punktu interwencji kryzysowej dla ofiar przemocy, w którym prowadzone jest poradnictwo prawne i psychologiczne oraz grupa wsparcia dla osób dotkniętych przemocą domową.

Stowarzyszenie Pomocy Osobom Potrzebującym „AGAPE” w Lublinie
Punkt Interwencji Kryzysowej w Chełmie
ul. Lubelska 55
22-100 Chełm
tel. (082) 565 60 26

Stowarzyszenie prowadzi punkt interwencji kryzysowej dla ofiar przemocy, w którym jest poradnictwo psychologiczne i prawne oraz interwencja kryzysowa.


***
Chełmski informator miejski przydatne telefony i adresy w jednym miejscu

Zobacz serwis Z przymrużeniem oka
Zobacz Kronikę policyjną województwa Lubelskiego

Najświeższe wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.
Organizujesz imprezę? Poinformuj nas!


Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!