721 funkcjonariuszek pełni służbę w woj. lubelskim. Ponadto blisko 900 kobiet zatrudnionych jest na stanowiskach cywilnych. Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie, z okazji Dnia Kobiet, przypomina, że w tym trudnym zawodzie panie sprawdzają się doskonale.

- To zawód, który trzeba kochać, wymaga wielu poświęceń i wyrzeczeń, ale jednocześnie przynosi ogrom satysfakcji - tak w dniu święta kobiet, mówią policjantki. Zaznaczają, że w służbie nie mogą liczyć na przywileje. Kobiety patrolują ulice, ścigają piratów drogowych i groźnych przestępców, wspierają ofiary przemocy oraz pracują z młodzieżą.

POLECAMY:
Bieg Tropem Wilczym 2018 w Lublinie. Ponad 600 osób oddało hołd Żołnierzom Wyklętym (ZDJĘCIA, WIDEO ZE STARTU)
Na co pójdzie 1 procent z naszych podatków w woj. lubelskim? Będą łóżka, paliwo, karma, samochód i turnusy
Eurostat: Woj. lubelskie najbiedniejszym regionem w Polsce i jednym z najuboższych w Unii Europejskiej
Top lubelskie marki [QUIZ]. Znasz je wszystkie?

Wiadomości

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Jacek (gość)

Skoro tak, to kobieta powinna zostać nowym zastępcą Komenbdanta Powiatowego Policji w Kraśniku.

wiosna !!!!!!!!!! (gość)

Wiemy , wiemy Panie w mundurach się sprawdzają. Po 9-ciu miesiącach służby przybywają wolne etaty na czas ograniczony. Takie jest życie, tylko Pań żal .