Jak zorganizować aktywne ferie zimowe dla swoich pociech? Jak zorganizować aktywne ferie zimowe dla swoich pociech?

Jak zorganizować aktywne ferie zimowe dla swoich pociech? (© pixabay.com)

Lada dzień dzieci z województwa lubelskiego rozpoczną 2 tygodniową przerwę. Jak sprawić, by ferie zimowe były aktywnym wypoczynkiem? Co zrobić, żeby dzieciaki nie nudziły się w domu? Aktywność to nie tylko sprawność fizyczna, ale też doskonała forma relaksu. A chyba to podczas ferii jest najważniejsze? Przedstawiamy kilka propozycji na aktywne ferie dla dzieci i młodzieży, które gwarantują dobrą zabawę bez względu na wiek i aurę!

Należy pamiętać, że podczas ferii spędzanych w domu to co nas ogranicza to jedynie wyobraźnia. Niestety, w praktyce często wiąże się to z bezczynnością, nudą i czasem, który dzieci spędzają przed ekranem komputera lub telewizora. Dlatego też od rodziców zależy czy pokażą swoim pociechom inne formy spędzania czasu wolnego.

W miastach jest wiele propozycji na spędzenie wolnego czasu, które proponują przeróżne instytucje. Każdy sposób może być atrakcyjny i niezależny od pogody. Zima kojarzy się przede wszystkim ze śniegiem dlatego na początek zaprezentujemy kilka pomysłów aktywnego spędzenia czasu z dzieckiem związanych ze sportami zimowymi.

Narty, snowboard
To bez wątpienia najpopularniejsze sporty zimowe i jednocześnie doskonała forma aktywnego spędzania czasu dla całej rodziny. Zwłaszcza, że aby poszaleć na nartach, czy desce nie trzeba wcale wyjeżdżać w góry. Co więcej, nie potrzeba do tego nawet śniegu! Można spróbować swoich sił na stokach, które są m. in. Kazimierzu Dolnym, Rąblowie, Parchatce, Chrzanowie, Bobliwie, Jacni, Szopowem k. Józefowa, Batorzu, Lublinie, czy Chełmie.

Biegówki
Dla osób, które nie przepadają za szybką jazdą też znajdziemy propozycję. Alternatywą do tradycyjnych nart są biegówki. Ich dodatkową zaletą jest fakt, że nie trzeba wcale wyjeżdżać w góry, czy szukać sztucznego stoku. Można za to udać się na przejażdżkę nawet do pobliskiego parku, czy lasu jeżeli oczywiście spadło choć trochę śniegu.

Łyżwy
Wiele miejscowości oferuje swoim mieszkańcom możliwość skorzystania ze sztucznych lodowisk. To doskonały sposób na aktywne spędzanie czasu, nie tylko przez rodziców z młodszymi dziećmi, ale też coraz chętniej wybierane miejsce spotkań młodzieży. Jeżeli nie masz odpowiedniego sprzętu nie ma się martwić. Przy tego typu obiektach najczęściej działają wypożyczalnie łyżew, dzięki czemu jeździć może każdy, kto ma na to ochotę!

Śnieżne zabawy
Nie wszyscy mają szansę spróbować swoich sił na stoku czy lodowisku. Na szczęście istnieją też fantastyczne zimowe zabawy, do których nie potrzeba ani daleko wyjeżdżać, ani dysponować specjalnym sprzętem. Można za to aktywnie spędzić czas nawet na własnym podwórku, zwłaszcza, jeśli za oknem pojawi się śnieg. Jazda na sankach, czy plastikowym jabłuszku to fantastyczna zabawa. Można też robić w śniegu aniołki, lepić bałwana, czy budować iglo.

A co robić żeby aktywnie odpocząć po całym dniu atrakcji?

Gry planszowe
Jeśli pogoda nie dopisze, albo chcemy chwilę odsapnąć po śnieżnym szaleństwie to w zimowe wieczory możemy wraz z pociechami zagrać w gry planszowe. Na rynku dostępne są różnorodne tematycznie „planszówki”, dlatego dla każdego można znaleźć coś interesującego. Nie tylko dzieci uwielbiają taką formę spędzania czasu wolnego. Poprzez tego typu aktywności najmłodsi uczą się logicznego i analitycznego myślenia, a także przestrzegania określonych zasad.

Możemy też stworzyć taką grę wspólnie z dzieckiem. Wykorzystując podstawowe materiały plastyczne możemy przygotować planszę oraz pionki, a następnie wystarczy opracować własne reguły zabawy.

Wspólne gotowanie
Dzieci interesują są przeróżnymi czynnościami, zwłaszcza tymi przeznaczonymi dla dorosłych. Dlatego nie dziwi fakt, że przepadają za gotowaniem. Przygotowanie prostego posiłku pod nadzorem rodzica może sprawić maluchowi naprawdę ogromną frajdę. Jednocześnie będzie zabawą, bo przecież nie robi się tego na co dzień! Formowanie figur geometrycznych z ciasta, odmierzanie, dodawanie i odejmowanie produktów to świetne narzędzia, które mogą posłużyć edukacji dziecka.Rozrywka

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!