Jedną z kilku konkurencji podczas halowych mistrzostw województwa lubelskiego był konkurs skoku w dal mężczyzn Jedną z kilku konkurencji podczas halowych mistrzostw województwa lubelskiego był konkurs skoku w dal mężczyzn

Jedną z kilku konkurencji podczas halowych mistrzostw województwa lubelskiego był konkurs skoku w dal mężczyzn (© Łukasz Kaczanowski)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W hali lekkoatletycznej Zespołu Szkół Elektronicznych w Lublinie, przy ul. Wojciechowskiej 38 zostały rozegrane otwarte, halowe mistrzostwa województwa lubelskiego w lekkiej atletyce.

- W imprezie wystąpiło ponad 120 lekkoatletów, rywalizujących w biegach na 60 m i 60 m przez płotki, skoku w dal, skoku wzwyż oraz trójskoku. Pojawiło się wielu nowych i utalentowanych zawodników, natomiast spore grono zanotowało duży progres wobec poprzedniego sezonu - mówi Jerzy Wierzchowski, sekretarz Lubelskiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki, a w przeszłości znakomity skoczek wzwyż.

- Bardzo dobrze w sobotnich zawodach zaprezentowali się w szczególności 16-letni skoczek wzwyż AZS UMCS Lublin Jakub Hołub oraz sprinter Agrosu Zamość Dominik Kopeć. Pierwszy z nich pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 2,05 m, co jest obecnie najlepszym wynikiem w Polce w kategorii wiekowej junior młodszy U-18. Kopeć z kolei triumfował w biegu sprinterskim na 60 m z najlepszym obecnie czasem w naszym kraju w kategorii seniorów 6,76 i wysunął się na prowadzenie w tegorocznych halowych tabelach seniorskich na tym dystansie - dodaje.

Hołub jest podopiecznym trenera Dariusza Szymczuka, natomiast Kopeć ćwiczy pod kierunkiem Andrzeja Gdańskiego.

Warto dodać, że niezwykle utalentowany Jan Hołub jest synem znakomitej lekkoatletki, wieloletniej reprezentantki Startu Lublin Beaty Hołub, olimpijki z Barcelony (1992), czwartej zawodniczki MŚ seniorów w Tokio (1991) oraz czterokrotnej mistrzyni Polski seniorek w skoku wzwyż.

Świetnie zaprezentowała się także 14-letnia Magdalena Niemczyk (UKS Tiki-Taka Kolbuszowa) w biegu na 60 m kobiet, która zdeklasowała starsze koleżanki, zwyciężając z czasem 7,88 sekund.

Na uwagę zasługują również wyniki reprezentantów AZS UMCS Lublin Anny Stąsik oraz Michała Jabrzyńskiego w biegu na 60 m przez płotki, podopiecznych trenera Jerzego Wiercińskiego. 16-letnia Stąsik uzyskała rezultat 9,11, a jej kolega klubowy pokonał linię mety w czasie 8,65. Dobry wynik w skoku wzwyż uzyskała ponadto Aleksandra Dzido, Zawodniczka lubelskiego AZS UMCS pokonała poprzeczkę na wysokości 160 cm.

W konkursach skoku w dal triumfowali zaś reprezentanci AZS-AWF Biała Podlaska: Agata Stypułkowska oraz Piotr Tarkowski, Bialczanka skoczyła 5,49 m, natomiast jej kolega klubowy 6,79 m.

Sprawdzian przed HMP


Zawody w Lublinie były dobrym sprawdzianem formy dla lekkoatletów z województwa lubelskiego, przed halowymi czempionatami kraju w różnych kategoriach wiekowych.

- W dniach 9-11 lutego w Toruniu odbędą się halowe mistrzostwa Polski w dwóch kategoriach wiekowych juniorów młodszych do 18 lat oraz juniorów do 20 lat. Z kolei od 16 do 20 lutego w tej samej hali o medale w krajowym czempionacie będą rywalizować seniorzy - informuje Jerzy Wierzchowski

- Po tych drugich zawodach zostanie zatwierdzony oficjalny skład reprezentacji Polski na 17. IAAF Halowe Mistrzostwa Świata seniorów, które 1 marca rozpoczną się w angielskim Birmingham - kończy.

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!