Wydarzenia niczym z filmu sensacyjnego rozegrały się w Strupinie Dużym. Pogranicznicy próbowali zatrzymać do kontroli busa, kierowca zaczął jednak uciekać, a w tym samym czasie do akcji włączył się osobowy ford, który zepchnął radiowóz na pobocze. Mundurowi oddali w jego kierunku strzały ostrzegawcze. Uciekinierzy zostali zatrzymani po pościgu, jak się okazało mieli sporo do ukrycia.

Wydarzenia rozegrały się w środę, 9 marca. Pogranicznicy z Dorohuska prowadzili rutynowe kontrole na terenie naszego powiatu. W Strupinie Dużym przez teren zabudowany pędził bus marki Opel Movano, mundurowi podejrzewając, że w środku może być nielegalny towar ruszyli za nim w pościg.

- Kierowca busa, nie reagował na sygnały funkcjonariuszy do zatrzymania się, dodatkowo pojazd Straży Granicznej został wyprzedzony przez Forda, którego kierowca zaczął spychać radiowóz na pobocze. W efekcie oba pojazdy zatrzymały się, natomiast bus skręcił w boczną drogę kontynuując swą ucieczkę – relacjonuje ppor. Dariusz Sienicki.

- Gdy funkcjonariusze próbowali wylegitymować kierowcę Forda, ten nagle ruszył w ich kierunku. Reagując na realne zagrożenie swojego życia i zdrowia, funkcjonariusze oddali strzały ostrzegawcze i ruszyli w dalszy pościg za pojazdami – dodaje rzecznik NOSG.

Podczas pościgu udało się zatrzymać obydwu mężczyzn, byli to mieszkańcy tego regionu. Pierwszym z zatrzymanych był 42-letni kierowca busa, okazało się, że przewoził w oplu papierosy warte ponad 750 000 zł. 46-letni kierowca forda usłyszał już zarzuty czynnej napaści na funkcjonariuszy, a drugi - paserstwa nielegalnych wyrobów akcyzowych.

- Po zakończeniu prowadzonych czynności, wobec mieszkańców regionu zastosowano środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego, dodatkowo obaj zostali objęci policyjnym dozorem – podsumowuje Sienicki.

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!