Dni Chełma 2013:Gwiazdą wieczoru będzie Rico Sanchez & Gypsy Kings party

Nareszcie znana jest gwiazda wieczoru tegorocznych Dni Chełma – Jarmarku z Bieluchem. Do tej pory organizatorzy nie zdradzali kto pojawi się na scenie po disco-polowym zespole – Solaris. Teraz już wiemy, że będzie to Gypsy Kings party.

Dni Chełma 2013:Gwiazdą wieczoru będzie Rico Sanchez & Gypsy Kings
Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij

Nareszcie znana jest gwiazda wieczoru tegorocznych Dni Chełma – Jarmarku z Bieluchem. Do tej pory organizatorzy nie zdradzali kto pojawi się na scenie po disco-polowym zespole – Solaris. Teraz już wiemy, że będzie to Gypsy Kings. (© KS/Archiwum)

Tak jak wcześniej informowaliśmy pierwszego dnia na placu Łuczkowskiego pojawi się sporo atrakcji dla dzieci. Po południu na scenie wystąpią grupy młodzieżowe oraz pierwsza z gwiazd Dni Chełma – Solaris – zespół wykonujący muzykę Disco Polo, znany głównie z utworów „I niech zawsze już będzie tak...” oraz wyświetlanego na platformie Youtube już blisko 2 mln razy przeboju „Szmaragdy i diamenty”.

W sobotę wystąpi główna gwiazda tegorocznych Dni Chełma - Rico Sanchez & Gypsy Kings party, grająca mieszkankę rumby i flamenco z elementami popu. Zespół nie jest bezpośrednio związany ze światowej sławy francuską grupą „Gipsy Kings”.

Zgodnie z informacjami dostępnymi na stronie artysty www.ricosanchez.pl „...Jego zespól grał głównie muzykę Cyganów, ale usłyszeć w ich graniu można było nuty z całych Bałkanów, a także pobrzmiewające odległym echem dźwięki z Hiszpanii czy Indii. Przez lata Rico Sanchez podróżował po całym świecie m.in. Hiszpania, Francji i Australia, grając w międzynarodowych zespołach cygańskich. W jego artystycznej twórczości miała również miejsce wspólna gra z Gipsy Kings, biorąc udział w tzw. Gipsy session. Uprawiana przez artystę gorąca muzyka latynoska, rumba-flamenca, jest zawsze doskonałą propozycją do zabawy na różnego rodzaju koncertach i eventach. Kiedy ponad 15 lat temu Rico Sanchez zakładał zespół wiedział jaką muzykę chce grać. W tym składzie znaleźli miejsce muzycy z różnych krajów tj. Hiszpania, Bra
∨ Czytaj dalej

zylia a także w ostatnim czasie Austria. Ich wspaniałe 90 minutowe show to doskonała kompilacja znanych przebojów Gipsy Kings takich jak "Volare", "Bamboleo" czy "Soy" z własną twórczością Rico...”

Koncert „Rico Sanchez & Gipsy King party” odbędzie się w sobotę 1 czerwca o godz. 20:30.

Ostatnim elementem piątkowej imprezy będzie Nocny Maraton Filmowy z Duchami, który rozpocznie się o godzinie 22:30 w Kinie Kultura.

Drugiego dnia, tak jak już wcześniej informowaliśmy impreza będzie przebiegać w nieco jarmarcznym stylu. Odbędzie się kiermasz twórczości ludowej i rękodzieła. Na scenie zagrają: zespoły ludowe i kapele podwórkowe, nie zabraknie występów Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Chełmskiej, Orkiestry Dętej Cementowni Chełm oraz Chełmskiego Chóru Gospel.

O godzinie 17 wystąpi znany i lubiany zespół Gang Marcela czyli country po polsku. Gwiazdą niedzielnego wieczoru będzie Paweł Stasiak i zespół Papa D.

– Cały czas pracujemy nad Dniami Chełma. Dlatego ciężko jest na obecną chwilę podać dokładny program. Na pewno atrakcji będzie jeszcze więcej i mam nadzieję, że każdy odnajdzie coś dla siebie – przekonuje dyrektor Chełmskiego Domu Kultury Małgorzata Paździor-Król.

Więcej o Dniach Chełma 2013 czytaj TUTAJ
Nasze serwisy:
Imprezy w Chełmie. Zapowiedzi i relacje
Luźny serwis - Z przymrużeniem oka
Chełmski informator miejski: taksówki, banki, szkoły, kościoły

Najświeższe wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.
Organizujesz imprezę? Poinformuj nas!