Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ciągła modernizacja, ciągle doskonalenie

[email protected]
Rozmowa z Henrykiem Dolewką, prezesem Zarządu i dyrektorem Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Spółka z o.o. Jakie są główne cele działania spółki ? Przede wszystkim jest to zaspokojenie potrzeb naszych ...

Rozmowa z Henrykiem Dolewką, prezesem Zarządu i dyrektorem Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Spółka z o.o.

Jakie są główne cele działania spółki ?

Przede wszystkim jest to zaspokojenie potrzeb naszych klientów w%A0zakresie dostawy ciepła do celów ogrzewania budynków jak i przygotowania ciepłej wody użytkowej oraz likwidacja niskiej emisji na terenie, nie da się ukryć, naszego zdegradowanego ekologicznie miasta. Chcemy to osiągnąć między innymi poprzez włączanie do miejskiego systemu ciepłowniczego kotłowni lokalnych oraz podłączanie nowych odbiorców ciepła.

Jakie zadania czekają spółkę w najbliższym czasie?

Najważniejszymi zadaniami, jakie stawiamy sobie do wykonania w tym i przyszłym roku są: ciągła poprawa jakości świadczonych usług, przyłączenie nowych odbiorców - o łącznej mocy przyłączeniowej 12,8 MW, dalsza modernizacja istniejących sieci ciepłowniczych i węzłów cieplnych, wymiana awaryjnych odcinków sieci ciepłowniczej, wymiana izolacji w celu ograniczenia strat ciepła oraz likwidacja kolejnych kotłowni zlokalizowanych w centrum Bytomia.

Jakie, w takim razie, wyzwania czekają na spółkę w kolejnych latach?

Chcemy dokonać kompleksowej modernizacji istniejącej infrastruktury ciepłowniczej, aby zminimalizować koszty produkcji i przesyłu ciepła, a tym samym obniżyć koszty ciepła dostarczanego do odbiorców oraz zminimalizować ilość zanieczyszczeń emitowanych przez źródła ciepła. W tym celu nawiązaliśmy już współpracę z jedną z najskuteczniejszych firm zajmujących się pozyskiwaniem funduszy europejskich. Opracowujemy właśnie wniosek na pozyskanie kwoty prawie 80 mln zł, którą przeznaczymy na dofinansowanie modernizacji systemu ciepłowniczego. W kolejnych latach nadal zajmować będziemy się sukcesywną likwidacją niskiej emisji. Dziś generują ją głównie kotłownie lokalne na paliwa stałe oraz indywidualne źródła ciepła. Szczególnie uciążliwe dla środowiska jest ogrzewanie piecowe, tak popularne nadal na Śląsku. Należy jednak pamiętać także o tym, że duża koncentracja domowych kotłów gazowych (czyli ogrzewanie etażowe) również niekorzystnie oddziałuje na otoczenie, w którym żyjemy. Chcemy nawiązać współpracę z zarządcami i właścicielami tak ogrzewanych budynków, by poprzez włączenie budynków do miejskiego systemu ciepłowniczego, zmienić ich sposób ogrzewania.

Co uważa pan za największe osiągniecie przedsiębiorstwa w minionych latach?

Naszym głównym zadaniem była likwidacja niskiej emisji generowanej przez kotłownie lokalne. W latach 1999-2007 zlikwidowaliśmy 11 kotłowni należących do PEC Sp. z o.o. o łącznej mocy 34,8 MW. Wszystkie zostały zastąpione nowoczesnymi węzłami wymiennikowymi. Nadal równolegle prowadzona jest modernizacja starych stacji wymienników ciepła i zastępowanie ich nowoczesnymi węzłami kompaktowymi, które pozwalają na dostawę ciepła w ilości ściśle dopasowanej do potrzeb odbiorców. Możemy śmiało twierdzić, ze nasze ciepło jest w pełni konkurencyjne z innymi rozwiązaniami. Jeśli mówimy już o osiągnięciach, to nie mogę nie wspomnieć też o tym, że gruntownie przebudowaliśmy strukturę firmy. Wydzielenie Zakładu Remontowego, jako odrębnej jednostki, pozwala dziś nam na świadczenie kompleksowych usług w zakresie robót budowlanych i instalacyjnych zarówno dla firm jak i klientów indywidualnych.

Niewątpliwym sukcesem, który dodał firmie prestiżu, było wprowadzenie Zintegrowanego Systemu Zarządzania Jakością i Środowiskiem, co pozwoliło nam na uzyskanie certyfikatu ISO w zakresie zarządzania jakością i ochrony środowiska.

Jest dobrze, ale chyba - jak wszędzie - może być lepiej. Proszę powiedzieć, co przedsiębiorstwo robi, by zdobyć nowych klientów i poprawić obsługę dotychczasowych?

Odbiorcy są dla nas najważniejsi. Wdrożenie i ciągłe doskonalenie wspomnianego wcześniej Zintegrowanego Systemu Zarządzania Jakością i Środowiskiem pozwala nam na sprawne wychwycenie wszelkich nieprawidłowości w działaniu systemu. Prowadzimy też analizę reklamacji, co umożliwia nam szybką reakcję na zgłoszenia klientów. By uzyskać maksymalną konkurencyjność, w stosunku do innych sposobów ogrzewania, prowadzimy modernizację naszych sieci i wyposażamy węzły cieplne w najnowocześniejsze układy automatycznej regulacji. Wszystko po to, by odbiorcy dostawali dokładnie tyle ciepła, ile potrzebują ich obiekty dla utrzymania komfortowych warunków w pomieszczeniach. PEC Sp. z o.o. posiada też plan kolejnych podłączeń, na podstawie którego prowadzone są prace marketingowe. Oferujemy preferencyjne warunki podłączenia.

Co musi zrobić klient, aby podłączyć swój budynek do miejskiego systemu ciepłowniczego?

Najprościej jest skontaktować się pisemnie lub telefonicznie z naszym Działem Marketingu i Analiz. Nasi pracownicy służą informacją, na podstawie przekazanych danych mogą również przeprowadzić analizę ekonomiczną zmiany sposobu ogrzewania budynku.



WIZYTÓWKA FIRMY

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. dostarcza ciepło dla celów ogrzewania pomieszczeń oraz podgrzewu ciepłej wody użytkowej na obszarze Bytomia i%A0Radzionkowa.

Misją Przedsiębiorstwa jest zaspokajanie uzgodnionych wymagań i oczekiwań klientów poprzez zapewnienie wysokiej jakości usług w zakresie produkcji i dostawy ciepła. Chcemy umacniać swoją pozycję na rynku lokalnym oraz zagwarantować naszemu Odbiorcy niezawodne ekologiczne ciepło.

Oferujemy naszym Klientom niezawodny i wygodny system zaopatrzenia w ciepło, stałą fachową pomoc i doradztwo techniczne.

Dzięki zastosowaniu w pełni zautomatyzowanych indywidualnych węzłów cieplnych nasze ciepło jest produktem zdecydowanie konkurencyjnym dla innych sposobów ogrzewania.

Nadrzędnym celem PEC Sp. z o.o. jest stałe podnoszenie jakości usług, zmniejszanie negatywnego wpływu na środowisko, zapobieganie zanieczyszczeniom środowiska oraz ciągłe doskonalenie skuteczności działania wdrożonego w naszym przedsiębiorstwie Zintegrowanego Systemu Zarządzania Jakością i Środowiska .

Przedsiębiorstwo nie ogranicza się jedynie do dostawy ciepła. Nasz Zakład Remontowy świadczy kompleksowe usługi w zakresie wykonawstwa, obsługi, konserwacji i modernizacji instalacji sanitarnych, w szczególności cieplnych i wodno-kanalizacyjnych z zastosowaniem wiodących na rynku technologii.

Zapewniamy: krótkie terminy realizacji, konkurencyjne ceny, wykwalifikowaną kadrę, wieloletnie doświadczenie.


RYS HISTORYCZNY

10.05.1973r. Uchwałą nr 163/713 Miejskiej Rady Narodowej w Bytomiu powołano Miejskie Przedsiębiorstwo Ciepłownicze w Bytomiu, które zatrudniało 21 osób.

01.01.1974r. Przedsiębiorstwo przekształciło się w Okręgowe Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Bytomiu. W tym czasie działało jako samodzielna jednostka na terenie trzech miast: Bytomia, Tarnowskich Gór i Piekar Śląskich.

01.01.1983 r. Przedsiębiorstwo wchodziło w skład Wojewódzkiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej jako Okręgowy Zakład Energetyki Cieplnej w Bytomiu.

01.09.1991r. decyzją Wojewody Katowickiego przedsiębiorstwo zostaje wydzielone z WPEC jako samodzielna jednostka. W okresie tym firma zatrudniała 903 osoby.

01.07.1997r. z PEC Bytom wydzielone zostają MPEC Tarnowskie Góry Sp. z o.o. oraz MPEC Piekary Śląskie Sp. z o.o. Z PEC Bytom przeszło do Tarnowskich Gór 162 pracowników , a do Piekar Śląskich 71. Według danych z grudnia 1997 roku nasza Firma zatrudniała wtedy 483 osoby.

20.12.2000r. Przedsiębiorstwo przekształca się w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.

12 i 14. 07. 2004r. Przeprowadzono audit certyfikujący zgodnie z wymaganiami norm ISO 9001 oraz ISO 14001.W wyniku przeprowadzonych auditów Spółka otrzymała międzynarodowy certyfikat w zakresie: produkcja, przesył i dystrybucja energii cieplnej dla celów grzewczych i ciepłej wody użytkowej na obszarze miasta Bytom i Radzionków.


ZAPAMIĘTAJ TEN ADRES:

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o.

ul. Wrocławska 122; 41-902 Bytom

tel. (032) 3887-300/301 fax. (032) 3887-326

DYSPOZYCJA MOCY

tel. (032) 3887-302 tel. (032) 3887-303

www.pec.bytom.pl

e-mail: [email protected]

DOŁĄCZ DO NAS

Jak zostać naszym klientem :

KROK 1

Należy zwrócić się do nas o przedłożenie oferty na przyłączenie Państwa obiektu.

Aby przedsiębiorstwo nasze mogło określić, czy możliwe jest doprowadzenie ciepła systemowego do Państwa obiektu potrzebujemy paru niezbędnych informacji, które zawarliśmy we wniosku o określenie warunków przyłączenia.

Wypełniony wniosek, który dostępny jest na naszej stronie internetowej

www.pec.bytom.pl

możecie Państwo przesłać pocztą lub złożyć na miejscu w Dziale Marketingu i Analiz (TEL 32 388 73 65).

KROK 2

Należy podpisać umowę o przyłączenie do systemu ciepłowniczego.

Na podstawie złożonego przez Państwa wniosku opracujemy i%A0prześlemy Państwu ofertę przyłączenia. Jeżeli uznacie Państwo ofertę za korzystną przygotujemy na jej podstawie umowę o przyłączenie do systemu ciepłowniczego. Umowa ta rozpoczyna już formalnie proces inwestycyjny, a zawarte w%A0niej uzgodnienia stanowią zobowiązania stron umowy.

KROK 3

Należy podpisać umowę sprzedaży ciepła.

Po zakończeniu procesu inwestycyjnego strony podpisują umowę sprzedaży ciepła, która precyzuje obowiązki i uprawnienia stron związane z dostawą ciepła do Państwa obiektu.

WYKONAJ PIERWSZY KROK !!

Zapoznaj się z kosztami dostawy ciepła w Kalkulatorze umieszczonym na stronie

www.pec.bytom.pl

i złóż wniosek o określenie warunków przyłączenia do sieci ciepłowniczej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na slaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto