Chełm: Zimowe Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w pływaniu

Lider Chełm (opr. KS)
Kolejne sukcesy chełmskich pływaków
Kolejne sukcesy chełmskich pływaków Lider Chełm
Na imprezie, która odbywała się w dniach 6-7 grudnia, startowało 208 zawodników, a chełmski klub reprezentowało 17 osób. Najlepiej spośród chełmian zaprezentowali się: Karolina Dybcio - 3 medale, Zofia Kolenda i Patryk Wygadańczuk - 1 medal.

Najlepiej spośród chełmian na puławskiej pływalni zaprezentowała się Karolina Dybcio (kategoria 12-13 lat), która zdobyła 3 medale, wszystkie w stylu klasycznym (kategoria 12-13 lat): 2 srebrne na dystansach 100 m i 200 m oraz brązowy na dystansie 50 m. Nasza multimedalistka była również 5 na dystansie 50 m stylem dowolnym.

Z puławskiej imprezy medal przywiozła również Zofia Kolenda (kategoria 14-15 lat), która wywalczyła srebrny krążek na dystansie 400 m stylem zmiennym oraz dwukrotnie uplasowała się na 5 pozycji na dystansach 100 m i 200 m stylem motylkowym.

Brązowy medal w Puławach wywalczył Patryk Wygadańczuk (kat. 12-13 lat), który zajął 3 miejsce na dystansie 50m. stylem grzbietowym oraz był 5 na 200 m i 6 na 100 m w tej samej konkurencji.

Bardzo blisko podium w Puławach byli również: Weronika Borowiec (kat. 12-13 lat), która dwukrotnie była 4-ta na dystansie 50 m stylem motylkowym i 400 m stylem zmiennym, 5-ta na 100 m stylem motylkowym oraz 6-ta na 200 m stylem motylkowym i 200 m stylem zmiennym oraz Kamila Andrzejewska (kat. 14-15 lat), która zajęła 4-te miejsce na dystansie 50 m stylem dowolnym i 5-tą pozycję na dystansie 200 m stylem zmiennym.

Duży sukces odnieśli również wywodzący się z Chełma i reprezentujący w okresie szkoły podstawowej, gimnazjum i szkoły średniej barwy chełmskiego "Lidera" Agnieszka Kargol i Krzysztof Bekier. Zawodnicy AZS AWF Biała Podlaska, należeli do czołowych postaci Mistrzostw. Agnieszka i Krzysztof zdobyli po cztery krążki. Agnieszka dwa złote i dwa srebrne, a Krzysztof dwa srebrne i dwa brązowe. Kargol i Bekier swoje pływackie rzemiosło doskonalili pod okiem trenera Mariusza Raćkowicza, który dziś do sukcesów prowadzi kolejne pokolenie młodych pływaków.