Chełm. Wyjątkowe wydarzenie sportowe DKW Fight Night 1 Dziki Wschód Chełm. Wyjątkowe wydarzenie sportowe DKW Fight Night 1 Dziki Wschód

Chełm. Wyjątkowe wydarzenie sportowe DKW Fight Night 1 Dziki Wschód (© Krzysztof Wołczuk)

W lutym na Hali Sportowej MOSiR w Chełmie odbędzie się gala MMA. Organizatorem imprezy jest DKW Fight Night, federacja sportów walki powstała pod koniec 2017 roku.

10 lutego w Chełmie odbędzie się widowisko sportowe na które zostali zaproszeni zawodnicy światowej sławy. Poza walkami organizatorzy przewidzieli inne atrakcje. Przygotowano występy artystów, znanego w całym regionie rapera o pseudonimie Łabędź, któremu towarzyszyć będą m.in. Kasza oraz Starszy i Drzewko. Grupa z Fabryki Sportu szykuje pokaz tańca nowoczesnego. Ponadto dzień przed galą, 9 lutego odbędzie się seminarium sportów walki z Marcinem Różalem Różalskim oraz Maciejem Alfem Glabusem. Dochód z warsztatów zostanie przeznaczony na wsparcie domu dziecka w Chełmie oraz schroniska dla zwierząt.

- W Chełmie od kilku lat nie było takiego wydarzenia, więc ludzie są głodni sportu jakim jest MMA. Kolejnym powodem organizacji jest fakt, że klub Fabryka Sportu to prawdziwa kuźnia talentów, a ich wychowankowie odnoszą znaczące zwycięstwa na różnych imprezach sportowych w Polsce – mówi Krzysztof Wołczuk, wiceprezes zarządu D.K.W. Sp. z o.o..

Zawodnicy, którzy wezmą udział w walce wieczoru to Marcin Poźniak oraz Rafał Kijańczuk. Do swoich pojedynków mają okazję przygotowywać się w najlepszym krajowym klubie Warszawskim Centrum Atletyki. - Dzięki współpracy z WCA nasi zawodnicy mogą szlifować swoje umiejętności pod okiem czołówki Polskiego MMA – wyjaśnia Wołczuk.

Ostatnie bilety na to niezwykłe wydarzenie są do nabycia w Chełmie, w Vitamin-shop przy ul. Lwowskiej 11c, ale można je jeszcze kupić we Włodawie, Zamościu oraz Lublinie. Od 9 lutego będą też dostępne w kasie Hali Sportowej MOSiR przy ul. Granicznej 2 a.

Organizatorzy zaprosili również gości honorowych: - będzie mistrz federacji KSW Marcin "Różal" Różalski. Ponadto swój udział w gali potwierdzili Filip Wolański, Łukasz Chlewicki, Maciej Glabus – wymienia prezes. - Sędziowie walk to również czołówka światowego sportu z Tomaszem Bronderem i Rafałem Lasotą na czele.

Patronat nad wydarzeniem objęła prezydent miasta Chełma Agata Fisz. Organizacja zapowiada, że to nie ostatnia tego typu impreza na Lubelszczyźnie. Chce też w przyszłości przygotować jedną z gal na świeżym powietrzu, być może we Włodawie.

- Chcemy promować młodych zawodników i otworzyć przed nimi drzwi do świata sportu. Właśnie dlatego w pierwszym roku działalności planujemy organizację 5 gal w różnych zakątkach kraju. Chcemy by nasi podopieczni zaprezentowali się przed szerszą publicznością i mogli toczyć walki z zawodnikami bardziej doświadczonymi – podsumowuje Krzysztof Wołczuk.

Z miasta

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!