(© Materiały ZSE i III LO w Chełmie/Archiwum)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Od dwóch miesięcy w Zespole Szkół Ekonomicznych i III LO w Chełmie uczniowie przygotowują się do nakręcenia wideoklipu promującego szkołę. LipDub potrwa 3,5 minuty i będzie przedstawiał zainteresowania uczniów.

– W projekcie biorą udział tylko klasy I i II – mówi Edyta Chudoba, dyrektor szkoły. – Wideoklip będzie promował naszą szkołę. Umieścimy go na naszej stronie i wyświetlimy na dniach otwartych.

LipDub jest to rodzaj wideoklipu, w którym osoby występujące poruszają wargami w rytm puszczonej w tle muzyki. Rodzaj utworu wybrali sami uczniowie. Teledysk jest kręcony na korytarzach szkoły, zakończy się na sali gimnastycznej. Specyfiką tego typu produkcji jest to, że są one wykonywane jednym ujęciem. Kamera będzie się płynnie przemieszczała z jednego miejsca na drugie. Uczniowie przedstawią scenki historyczne oraz elementy charakterystyczne dla poszczególnych klas profilowanych i kół zainteresowań.

Nakręceniem produkcji zajęła się zewnętrzna firma, wynajęta przez placówkę. – Na nakręcenie tego wideoklipu złożyli się nauczyciele – dodaje Chudoba. –Prace trwają już od dwóch miesięcy, teraz odbywają się próby.

Jak zapewnia dyrekcja placówki uczniowie nie opuszczają zajęć. – Często jest tak, że przychodzimy przed lekcjami, zostajemy po nich lub też poświęcamy wolną sobotę na próby w szkole – mówi jedna z uczennic III LO w Chełmie. Do tej pory do szkoły zadzwonił jeden rodzic. – Był to anonimowy telefon, rodzicowi przeszkadzało, że maturzyści biorą udział w nagraniach – opowiada Chudoba. – Chcę stanowczo zaprzeczyć uczniowie z klas maturalnych nie występują w teledysku i nie pomagają przy jego produkcji.

Ostateczna wersja wideoklipu będzie nakręcona najprawdopodobniej w tym tygodniu. – W związku z tym, że zbliżają się dni otwarte naszej szkoły musimy się śpieszyć – wyjaśnia Chudoba.
Nasze serwisy:
Imprezy w Chełmie. Zapowiedzi i relacje
Luźny serwis - Z przymrużeniem oka
Chełmski informator miejski: taksówki, banki, szkoły, kościoły

Najświeższe wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.
Organizujesz imprezę? Poinformuj nas!

Komentarze (11)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

wwww (gość)

III LO jest na 2 miejscu pod względem zdawalności matur w Chełmie , jest to jedna z nalepszych i renomowanych szkół w moim mieście.Chodzę do niej i jestem bardzo zadowolona .

Mat (gość)

no dodać trzeba ktoś nieźle oczernia naszą szkołę...Mam nadzieję że dyrekcja na takie klamstwa zareaguje!!!My nie damy się sprowokować! !Pozdro dla wszystkich nauczycieli i Dyrekcji!!!!

uczeń (gość) (MAMA ANNA )

Bardzo dziękuję za usunięcie komentarza ! podkreślam.. Harmonogram prób jest wywieszony w szkole. Może dziecko nie mówi prawdy ? Nad tym również należy się zastanowić

uczeń (gość) (atu)

Tak naprawdę o co Ci dziewczyno chodzi ? jakie 2 zł ? :>
po 1. jeżeli nie miałaś ochoty to nie musiałaś płacić, bo nikt Cie do tego nie zmusza. To jedynie Twoja wola. Czasami jednak przemilczeć pewnie temat niż podejmować dyskusje.
po 2. chodzę do tej szkoły 3 rok i jakoś nie narzekam.. i powiem CI że całkiem dobrze sobie radzę.
po 3. są jeszcze inne licea i nie musisz oczerniać 3 LO

uczeń (gość) (MAMA ANNA )

Ciekawi mi jedno, jakich zajęć nie ma w szkole ? Jeżeli zamierzasz oczerniać szkołę to najpierw się zastanów. . . Nie wydaje mi się że tracisz coś, ponieważ próby organizowane są PO lekcjach. Zresztą co tu dużo mówić.. harmonogram prób jest wywieszony na TABLICY OGŁOSZEŃ ! żałosne jest to.

MAMA ANNA (gość)

od dwóch miesięcy nie ma zajęć !!!!!szok do n-tej potęgi!!!!!!
dlaczego inne nie potrafią tak zorganizować się !!!!
szacun dla dyrekcji 3 LO