170 żołnierzy Terytorialnej Służby Wojskowej złożyło przysięgę na Placu Niepodległości. - 2. Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej to przykład sukcesu WOT-u – mówił Michał Dworczyk, sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej.

W niedzielę, 3 grudnia na Placu Niepodległości w Chełmie, żołnierze Terytorialnej Służby Wojskowej 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „ZAPORA”, złożyli uroczystą przysięgę.
Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 13. Podczas ślubowania wręczono brązowe medale „Za zasługi dla obronności kraju” rodzicom żołnierzy, których dzieci wstąpiły w szeregi WOT. Na placu przed „gmachem” żołnierze zaprezentowali swój sprzęt, a całość zakończyła się defiladą wojskową.

Przysięgę złożyło łącznie 170 terytorialsów z 24 batalionu lekkiej piechoty w Chełmie. To już piąte ślubowanie żołnierzy WOT organizowane przez 2. LBOT. W uroczystościach uczestniczył sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Michał Dworczyk, jak również parlamentarzyści, władze samorządowe, przedstawiciele służb mundurowych, środowisk kombatanckich, a także rodziny żołnierzy oraz mieszkańcy miasta.

- Od tej chwili rozpoczynacie wykonywanie wojskowych obowiązków i podejmujecie służbę dla Rzeczypospolitej. Na was będzie spoczywała obrona jej niepodległości i granic. To patriotyczne zobowiązanie złożyliście na biało - czerwony sztandar, tak jak Wasi historyczni poprzednicy, w tym wasz patron mjr Hieronim Dekutowski „Zapora” – napisał w liście do żołnierzy, minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

Jak zapewniał sekretarz stanu w MON, służba w WOT cieszy się na Lubelszczyźnie dużym zainteresowaniem.

- Województwa wschodnie są niezwykle patriotyczne. Jest duże zainteresowanie wśród młodzieży – i starszej i młodszej, służbą w Wojskach Obrony Terytorialnej. 2. Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej to przykład sukcesu WOTu – mówił Michał Dworczyk, sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej.


Wiadomości

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

piotr (gość)

już się czuje coraz bezpieczniej ci komandosi będą nas bronić przed uderzeniem ze wschodu