Chełm: Plany zagospodarowania przestrzennego wchodzą w życie. Czekamy na inwestorów

Czy niedługo taki widok będziemy mogli oglądać częściej? Urzędnicy twierdzą, że niebawem rozpoczną się wielkie inwestycje w mieście. Zdjęcie ilustracyjne (© naszemiasto/archiwum/michał moryl)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W maju wejdzie w życie kilka zmienionych miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego. W chełmskim magistracie czekają na nowych inwestorów.

– Wszystkie uchwalone w tym roku zmiany zagospodarowania przestrzennego są już ogłoszone w Dzienniku Urzędowym Województwa Lubelskiego, co oznacza iż wojewoda nie ma do nich zastrzeżeń. Teraz pozostaje okres uprawomocnienia się decyzji. Zmiany ogłaszane były w różnym terminie, ale większość z nich powinna zacząć obowiązywać jeszcze w maju – wyjaśnia Maria Talma, dyrektor Wydziału Gospodarki Przestrzennej, Architektury i Budownictwa.

Jak zapowiadają urzędnicy w życie wchodzą cztery zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Dotyczy to terenów w rejonie: ulicy Partyzantów, Hotelu „Kamena”, Trubakowskiej i Al. Przyjaźni. W każdym z tych miejsc planowane są nowe inwestycje. Przy skrzyżowaniu ul. Trubakowskiej i Lubelskiej powstanie Centrum Sportów Wodnych, którego inwestorem ma być jedna z podległych miastu spółek. Dokumentacja techniczna kompleksu rekreacji wodnej jest już na etapie projektowania. W okolicach Hotelu „Kamena” i Al. Przyjaźni powstać mają galerie handlowe, są już nawet dostępne wizualizacje i wstępne opisy obiektów.

Przy ul. Partyzantów, w rejonie budowanej Chełmskiej Biblioteki Publicznej, znajdują się tereny, które dotąd nie znalazły nabywcy.
– Wejście w życie tych zmian to dobra wiadomość dla inwestorów, którzy będą już mogli występować o pozwolenia budowlane i rozpoczynać realizację swoich przedsięwzięć – mówi Prezydent Chełma Agata Fisz – Większość inwestycji powinna rozpocząć się w tym roku i w sumie dać nawet kilkaset nowych miejsc pracy.

Miejscy urzędnicy jako przykład dobrych praktyk podają rejon ul. Al. 3-go Maja. Tam po zmianie planu zagospodarowania powstaje hipermarket obok niego z kolei stanąć ma
park handlowy.

Na inwestora czeka natomiast inny atrakcyjny teren. Chodzi o obszar w rejonie ronda im. Jana Pawła II, w pobliżu dawnego domu towarowego „CRS”. Tam powstawać będą mogły kilkukondygnacyjne obiekty i kamienice usługowo-mieszkalne. Przetarg na sprzedaż dość atrakcyjnie położonej nieruchomości (obecnie znajduje się tam pusty plac służący za parking) zostanie wkrótce ogłoszony.

– Sukcesywnie otwieramy kolejne strefy miasta na nowe inwestycje, ale zmiany miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego są długą i żmudną procedurą. Dlatego efekty tych zmian widoczne są dopiero po dłuższym czasie – dodaje Agata Fisz.

Władze Chełma przymierzają się do kolejnych zmian w kilku rejonach miasta, na obecną chwilę nie zdradzają o które miejsca chodzi.Nasze serwisy:
Imprezy w Chełmie. Zapowiedzi i relacje
Luźny serwis - Z przymrużeniem oka
Chełmski informator miejski: taksówki, banki, szkoły, kościoły

Najświeższe wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.
Organizujesz imprezę? Poinformuj nas!

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

zenek (gość)

A zarobki też ,,cieniutkie'' zapierda..ć za marne 1500 zł po 10 godzin to nie do śmiechu!!!!!!!!!!!!!