Chełm: Plany zagospodarowania przestrzennego wchodzą w życie. Czekamy na inwestorów

W maju wejdzie w życie kilka zmienionych miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego. W chełmskim magistracie czekają na nowych inwestorów.

Chełm: Plany zagospodarowania przestrzennego wchodzą w życie. Czekamy na inwestorów
Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij

Czy niedługo taki widok będziemy mogli oglądać częściej? Urzędnicy twierdzą, że niebawem rozpoczną się wielkie inwestycje w mieście. Zdjęcie ilustracyjne (© naszemiasto/archiwum/michał moryl)

– Wszystkie uchwalone w tym roku zmiany zagospodarowania przestrzennego są już ogłoszone w Dzienniku Urzędowym Województwa Lubelskiego, co oznacza iż wojewoda nie ma do nich zastrzeżeń. Teraz pozostaje okres uprawomocnienia się decyzji. Zmiany ogłaszane były w różnym terminie, ale większość z nich powinna zacząć obowiązywać jeszcze w maju – wyjaśnia Maria Talma, dyrektor Wydziału Gospodarki Przestrzennej, Architektury i Budownictwa.

Jak zapowiadają urzędnicy w życie wchodzą cztery zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Dotyczy to terenów w rejonie: ulicy Partyzantów, Hotelu „Kamena”, Trubakowskiej i Al. Przyjaźni. W każdym z tych miejsc planowane są nowe inwestycje. Przy skrzyżowaniu ul. Trubakowskiej i Lubelskiej powstanie Centrum Sportów Wodnych, którego inwestorem ma być jedna z podległych miastu spółek. Dokumentacja techniczna kompleksu rekreacji wodnej jest już na etapie projektowania. W okolicach Hotelu „Kamena” i Al. Przyjaźni powstać mają galerie handlowe, są już nawet dostępne wizualizacje i wstępne opisy obiektów.

Przy ul. Partyzantów, w rejonie budowanej Chełmskiej Biblioteki Publicznej, znajdują się tereny, które dotąd nie znalazły nabywcy.
– Wejście w życie tych zmian to dobra wiadomość dla inwestorów, którzy będą już mogli występować o pozwolenia budowlane i rozpoczynać realizację swoich przedsięwzięć – mówi Prezydent Chełma Agata Fisz – Większość inwestycji powinna rozpocząć się w tym roku i w sumie dać nawet kilkaset nowych miejsc pracy.
∨ Czytaj dalejMiejscy urzędnicy jako przykład dobrych praktyk podają rejon ul. Al. 3-go Maja. Tam po zmianie planu zagospodarowania powstaje hipermarket obok niego z kolei stanąć ma
park handlowy.

Na inwestora czeka natomiast inny atrakcyjny teren. Chodzi o obszar w rejonie ronda im. Jana Pawła II, w pobliżu dawnego domu towarowego „CRS”. Tam powstawać będą mogły kilkukondygnacyjne obiekty i kamienice usługowo-mieszkalne. Przetarg na sprzedaż dość atrakcyjnie położonej nieruchomości (obecnie znajduje się tam pusty plac służący za parking) zostanie wkrótce ogłoszony.

– Sukcesywnie otwieramy kolejne strefy miasta na nowe inwestycje, ale zmiany miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego są długą i żmudną procedurą. Dlatego efekty tych zmian widoczne są dopiero po dłuższym czasie – dodaje Agata Fisz.

Władze Chełma przymierzają się do kolejnych zmian w kilku rejonach miasta, na obecną chwilę nie zdradzają o które miejsca chodzi.Nasze serwisy:
Imprezy w Chełmie. Zapowiedzi i relacje
Luźny serwis - Z przymrużeniem oka
Chełmski informator miejski: taksówki, banki, szkoły, kościoły

Najświeższe wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.
Organizujesz imprezę? Poinformuj nas!