Chełm. Oszuści internetowi w rękach policji, wyłudzili 23 tys. zł Chełm. Oszuści internetowi w rękach policji, wyłudzili 23 tys. zł

Chełm. Oszuści internetowi w rękach policji, wyłudzili 23 tys. zł (© KWP Lublin)

Policja zatrzymała dwie osoby w związku z oszustwami internetowymi. 23-letni mężczyzna i 21-letnia kobieta wystawali ogłoszenia o sprzedaży telefonów komórkowych i laptopów w internecie. Po otrzymaniu pieniędzy od kupujących nie wysyłali im towarów. Oszustom grozi nawet 8 lat więzienia.

Wczoraj chełmska policja zatrzymała dwójkę oszustów na terenie wynajmowanego mieszkania w Warszawie. To 21-letnia mieszkanka powiatu chełmskiego i 23-letni mieszkaniec powiatu lubartowskiego. Para działała od lipca 2017 do marca br. Za pośrednictwem popularnych portali internetowych oferowali sprzedaż telefonów i laptopów. Korzystali przy tym z różnych kont bankowych, po wpłaceniu pieniędzy na konto nie wysyłali zamówionego towaru.

Pokrzywdzeni oszacowali swoje straty łącznie na kwotę 23 tys. zł. Grozi im do 8 lat więzienia.

ZOBACZ TEŻ: . Lubelska policja ostrzega. Przebiegli oszuści nie odpuszczają seniorom

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!