Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Chełm ma własne lotnisko

KS
KS
Chełm ma własne lotnisko
Chełm ma własne lotnisko PWSZ Chełm
4 września przedstawiciele chełmskiej PWSZ odebrali, z rąk Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego w Warszawie, decyzję o wpisie Lotniska Depułtycze Królewskie do rejestru lotnisk cywilnych, pod numerem 66. Od czwartku Chełm może poszczycić się lotniskiem!

Chełm. ma własne lotnisko - od czwartku już oficjalnie
Chełm znalazł się na ekskluzywnej liście miejscowości naszego województwa, które posiadają takie lotniska.

– Chełmskie lotnisko wyróżnia się rekordową ilością wykonywanych tutaj operacji lotniczych, których liczba przekracza 6.500 w skali roku, podczas gdy lotnisko pasażerskie Lublin-Świdnik wykonało w 2013 roku około 2.400 takich operacji – mówią zarządcy lotniska PWSZ w Depułtyczach Królewskich.

Lotnisko PWSZ działa od 2008 roku, jest to data wpisania lądowiska do ewidencji ULC. Na terenie lotniska, od momentu założenia, powstał hangar, stacja paliw i pomieszczenia operacyjne. – Teren został uzbrojony we wszystkie media, ogrodzony i wyposażony w wewnętrzne drogi dojazdowe. Na potrzeby utrzymania nawierzchni i pasa startowego został zakupiony specjalistyczny sprzęt, cały obiekt jest monitorowany – dodają przedstawiciele PWSZ.

Od momentu zarejestrowania lądowiska jest tam realizowane szkolenie lotnicze dla studentów kierunku Mechanika i budowa maszyn, kształcą się tam piloci samolotowi, śmigłowcowi, a także, poszukiwani ostatnio na rynku, mechanicy lotniczy.

Powierzchnia terenu zajmowanego przez lotnisko w Depułtyczach Królewskich pod Chełmem przekracza 42 ha. Co ciekawe w planach uczelni jest budowa drugiego hangaru, powiększenie stacji paliw o dwa zbiorniki a także stosowne ogrodzenie terenu całego lotniska. Budowa całego kompleksu kosztowała uczelnię ponad 5 milionów złotych, jak informują jej przedstawiciele, ostatnia rata kredytu została spłacona miesiąc temu.

– Uczelnia posiada konkretne plany rozwojowe. Kolejnym krokiem na tej drodze będzie uzyskanie licencji na przewozy pasażerskie i towarowe, budowa betonowego pasa startowego oraz kolejnego hangaru. Pozwoli to na rozszerzenie zakresu usług technicznych dotyczących przeglądów gwarancyjnych i przeglądów generalnych znacznie większych samolotów – dodają przedstawiciele chełmskiej PWSZ.

Na chełmskim lotnisku mogą lądować samoloty o całkowitej masie do 5700 kg. Co ważne obsługuje ruch lotniczy zarówno w dzień jak i w nocy. Jest to piąte po Radawcu, Świdniku, Zamościu i Porcie Lotniczym Lublin lotnisko w naszym województwie.


Nasze serwisy:
**

Imprezy w Chełmie. Zapowiedzi i relacje

Luźny serwis - Z przymrużeniem okaChełmski informator miejski: taksówki, banki, szkoły, kościoły**

Najświeższe wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.
Organizujesz imprezę? Poinformuj nas!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Co dalej z limitami płatności gotówką?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na chelm.naszemiasto.pl Nasze Miasto