Chełm. Koncert Pasyjny 14 Katedr w wykonaniu Jerzego Zelnika i Baltic Neopolis Ensemble Chełm. Koncert Pasyjny 14 Katedr w wykonaniu Jerzego Zelnika i Baltic Neopolis Ensemble

Chełm. Koncert Pasyjny 14 Katedr w wykonaniu Jerzego Zelnika i Baltic Neopolis Ensemble (© XIV Katedr)

Koncert pasyjny 14 Katedr to wydarzenie artystyczne na podstawie medytacji księdza Grzegorza Strzelczyka oraz oratorium Josepha Haydna „Siedem ostatnich słów Chrystusa na krzyżu”. Odbędzie się w Bazylice Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Chełmie.

W niedzielę, 11 marca o 19:00 w Bazylice NNMP odbędzie się koncert pasyjny projektu 14 Katedr w wykonaniu Jerzego Zelnika przy akompaniamencie Baltic Neopolis Ensemble. Dopełnienie całości stanowi oprawa multimedialna na podstawie filmu Pasja Mela Gibsona.

Projekt zakłada organizację przedstawień artystycznych prezentowanych w okresie Wielkiego Postu, w 14 katedrach i świątyniach w całej Polsce. Liczba 14 jest nawiązaniem do 14 stacji drogi krzyżowej.

To już druga edycja wydarzenia, pierwsza odbyła się w 2017 r. i spotkała się z dużym zainteresowaniem publiczności.

Jerzy Zelnik to aktor i reżyser. W 1968 roku ukończył PWST w Warszawie, na wydziale aktorskim. Miał już za sobą debiut w filmie Kawalerowicza „Faraon”. Popularny aktor teatralny, filmowy i telewizyjny.

Baltic Neopolis Ensemble to zespół muzyków Baltic Neopolis Orchestra , która została laureatem Fryderyka 2015 w kategorii album roku Muzyka Kameralna. Projekt powstał w 2008 roku z inicjatywy młodych szczecińskich artystów. Ta unikalna w skali kraju inicjatywa szybko zyskała sobie sympatię publiczności oraz pochlebne recenzje krytyków.


Koncerty

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!