Jeden z bloków TBS przy ul

Jeden z bloków TBS przy ul. Synów Pułku (© archiwum)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Towarzystwa Budownictwa Społecznego wybuduje kolejny, 32 rodzinny blok przy ul. Synów Pułku. To już kolejny blok TBS na tym osiedlu.

Pierwszy z budynków TBS-u przy nowym osiedlu w dzielnicy „Zachód” powstał jeszcze w 2008 roku. Zamieszkały w nim 32 rodziny. Wkrótce po tym dla potrzeb nowego osiedla powstał odcinek ulicy Synów Pułku umożliwiający dojazd do nowych budynków. Kolejna inwestycja miejskiej spółki w postaci 44 rodzinnego bloku zakończyła się w ubiegłym roku.

- TBS cieszą się sporym zainteresowaniem. Wynika to z faktu korzystnych warunków finansowych jakie oferuje ta forma nabycia mieszkania. Na chwilę obecną wnioski złożyło około 120 chętnych rodzin – mówi Krzysztof Głaz Prezes TBS.

W październiku tego roku spółka otrzymała pozwolenie na budowę trzeciego już bloku w rejonie ulicy Synów Pułku. Będzie to 32 rodzinny budynek, stylistycznie utrzymany w podobnej formie do poprzednich. Jeśli spółce uda się pozyskać na ten cel środki, budowa rozpocznie się najprawdopodobniej w przyszłym roku, a całkowity koszt inwestycji wynieść może ponad 3,5 miliona złotych.

- To nie koniec naszych zamierzeń w zakresie budownictwa mieszkaniowego – twierdzi z kolei Prezydent Chełma Agata Fisz – W tamtym rejonie mamy jeszcze miejsce dla kolejnych bloków i w miarę zapotrzebowania oraz możliwości finansowych będziemy budować kolejne budynki miejskiego TBS-u.

Oprócz budownictwa przy ul. Synów Pułku, w Chełmie powstaną również inne bloki. Kilka tygodni temu miejscy urzędnicy wydali prywatnemu inwestorowi pozwolenie na budowę wielorodzinnego budynku mieszkalnego w rejonie ulic Kurpińskiego i Nowowiejskiego. Znaleźć mają się w nim mieszkania dla 40 rodzin.

Nasze serwisy:
Luźny serwis - Z przymrużeniem oka
Chełmski informator miejski: taksówki, banki, szkoły, kościoły

Najświeższe wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.
Organizujesz imprezę? Poinformuj nas!Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!