Chełm: Będą ulgi w opłatach za śmieci

Osoby, które ukończyły 85 lat, rodziny wielodzietne oraz rodziny z dziećmi niepełnosprawnymi zapłacą mniej za śmieci. (© KS)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Osoby, które ukończyły 85 lat, rodziny wielodzietne oraz rodziny z dziećmi niepełnosprawnymi zapłacą mniej za śmieci.

Chełmscy radni we wtorek podjęli uchwałę dotyczącą nowych stawek opłaty śmieciowej. Będą zniżki dla rodzin wielodzietnych. Rodziny w których liczba dzieci przekracza dwoje i rodzinie przysługuje prawo do dodatku do zasiłku rodzinnego z tytułu wychowywania dziecka w rodzinie wielodzietnej, od pierwszego i drugiego dziecka zapłacą 7 złotych. Od każdego kolejnego 3 złote.

Zniżki dostaną również rodziny w których wychowują się dzieci niepełnosprawne. Warunkiem jest przysługiwanie prawa do dodatku rodzinnego z tytułu kształcenia i rehabilitacji dziecka niepełnosprawnego. Rodziny te otrzymają zniżkę i za każde niepełnosprawne dziecko zapłacą 7 złotych.

Mniej za śmieci zapłacą również osoby po 85 roku życia. Opłata za mieszkańca wyniesie wówczas 7 złotych. Chełmski magistrat szacuje, że w Chełmie jest obecnie 1050 takich osób. Wiceprezydent Józef Górny, zapytany o to dlaczego wiek osób starszych nie jest niższy, odpowiedział: – Dzięki temu, że 72-latkowie jeżdżą za darmo Chełmskimi Liniami Autobusowymi miasto musi dopłacić do CLA 4 miliony złotych – tłumaczył Górny.

Według danych w Chełmie obecnie mieszka około 4 tysiące osób po 75 roku życia. – Uznaliśmy, że na tyle nas nie stać, ulgi które zaproponowaliśmy dla osób starszych wyniosą ponad 5 tysięcy złotych. Miasto nie chce zarabiać na śmieciach i nie chce stracić – dodał Górny.

Warunkiem otrzymania ulgi jest segregowanie odpadów komunalnych.

UWAGA! Osoby, których dotyczą zmiany mogą złożyć ponownie, uzupełnioną deklarację. Termin składania upływa 25 czerwca 2013 roku.


Pozostałą część relacji z komisji Rady Miasta Chełm i sesji przedstawimy wkrótce.Nasze serwisy:
Imprezy w Chełmie. Zapowiedzi i relacje
Luźny serwis - Z przymrużeniem oka
Chełmski informator miejski: taksówki, banki, szkoły, kościoły

Najświeższe wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.
Organizujesz imprezę? Poinformuj nas!

Komentarze (6)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Link dla Chełmskich polityków. (gość)

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1347,title,Prawie-jedna-czwarta-Polakow-zyje-w-skrajnej-biedzie,wid,12018795,wiadomosc.html

MIESZKANIEC (gość)

KTO UDOWODNI,ŻE 85 LATEK ,KTÓRY MIESZKA W BLOKU I NIE CHCE MU SIĘ SEGREGOWAĆ ŚMIECI TEŻ BĘDZIE MIAŁ ULGĘ!!!!!
NIE PROŚCIEJ BYŁOBY OBNIŻYĆ WSZYSTKIM OPŁATY NP O 2 ZŁOTE-ALE TO JEST TRUDNIEJSZE!!!

wiktor (gość)

4 mln dopłata dla CLA za 72 latków cena biletu emeryta 1,30 zł to daje to tak z głowy ponad 3 mln biletów -coś mi tu śmierdzi ? panowie urzędasy.