Chełm: Będą ulgi w opłatach za śmieci

Osoby, które ukończyły 85 lat, rodziny wielodzietne oraz rodziny z dziećmi niepełnosprawnymi zapłacą mniej za śmieci.

Chełm: Będą ulgi w opłatach za śmieci
Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij

Osoby, które ukończyły 85 lat, rodziny wielodzietne oraz rodziny z dziećmi niepełnosprawnymi zapłacą mniej za śmieci. (© KS)

Chełmscy radni we wtorek podjęli uchwałę dotyczącą nowych stawek opłaty śmieciowej. Będą zniżki dla rodzin wielodzietnych. Rodziny w których liczba dzieci przekracza dwoje i rodzinie przysługuje prawo do dodatku do zasiłku rodzinnego z tytułu wychowywania dziecka w rodzinie wielodzietnej, od pierwszego i drugiego dziecka zapłacą 7 złotych. Od każdego kolejnego 3 złote.

Zniżki dostaną również rodziny w których wychowują się dzieci niepełnosprawne. Warunkiem jest przysługiwanie prawa do dodatku rodzinnego z tytułu kształcenia i rehabilitacji dziecka niepełnosprawnego. Rodziny te otrzymają zniżkę i za każde niepełnosprawne dziecko zapłacą 7 złotych.

Mniej za śmieci zapłacą również osoby po 85 roku życia. Opłata za mieszkańca wyniesie wówczas 7 złotych. Chełmski magistrat szacuje, że w Chełmie jest obecnie 1050 takich osób. Wiceprezydent Józef Górny, zapytany o to dlaczego wiek osób starszych nie jest niższy, odpowiedział: – Dzięki temu, że 72-latkowie jeżdżą za darmo Chełmskimi Liniami Autobusowymi miasto musi dopłacić do CLA 4 miliony złotych – tłumaczył Górny.

Według danych w Chełmie obecnie mieszka około 4 tysiące osób po 75 roku życia. – Uznaliśmy, że na tyle nas nie stać, ulgi które zaproponowaliśmy dla osób starszych wyniosą ponad 5 tysięcy złotych. Miasto nie chce zarabiać na śmieciach i nie chce stracić – dodał Górny.

Warunkiem otrzymania ulgi jest segregowanie odpadów komunalnych.
∨ Czytaj dalejUWAGA! Osoby, których dotyczą zmiany mogą złożyć ponownie, uzupełnioną deklarację. Termin składania upływa 25 czerwca 2013 roku.


Pozostałą część relacji z komisji Rady Miasta Chełm i sesji przedstawimy wkrótce.Nasze serwisy:
Imprezy w Chełmie. Zapowiedzi i relacje
Luźny serwis - Z przymrużeniem oka
Chełmski informator miejski: taksówki, banki, szkoły, kościoły

Najświeższe wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.
Organizujesz imprezę? Poinformuj nas!