ChDK wprowadza zajęcia artystyczne dla dorosłych ChDK wprowadza zajęcia artystyczne dla dorosłych

ChDK wprowadza zajęcia artystyczne dla dorosłych (© pixabay.com)

Chełmski Dom Kultury poszerza ofertę zajęć dla dorosłych. Dotychczas działalność instytucji dotyczyła głównie dzieci. Od marca ChDK zaprasza na cykle przygotowane specjalnie z myślą o pełnoletnich.

Rusza nowa oferta skierowana do osób 18+. Placówka wprowadza zajęcia z rzemiosła, plastyczne, muzyczne oraz taneczne.

- Dotychczas w Chełmskim Domu Kultury funkcjonowały już zajęcia przewidziane dla osób dorosłych jednak wzbogaciliśmy ofertę o pracownię witrażu oraz taniec ludowy dla dorosłych. Obecnie skupiamy się nad intensywną promocją naszych zajęć z naciskiem na nowe formy Projektu 18+, by nasza oferta dotarła do jak największej liczby odbiorców – mówi dyrektor Chełmskiego Domu Kultury, Małgorzata Paździor-Król.
Pełna propozycja zajęć dodatkowych dla dorosłych, wraz z nowościami które zaczną działać od marca, składa się z sześciu paneli warsztatowych.

Szkolenie z tkactwa poprowadzi Eliza Kalman w Pracowni Tkaniny Artystycznej ABAKAN. Uczestnicy warsztatów zapoznają się z pracą na ramie tkackiej w technice gobelinowej. Docelowo wszyscy podopieczni wykonają gobeliny wg własnego projektu, tworząc obrazy odwzorowane na tkaninie lub formy użytkowe.

Zostanie uruchomiona pracownia witrażu. Witraż to niezwykle barwna sztuka i rzemiosło, a przybliży je Anna Szumera. Tutaj uczestnicy nauczą się ciąć szkło, poznają niezbędne do tego narzędzia, nauczą się bezpiecznie je użytkować oraz samodzielnie wykonają witrażowe ozdoby i drobne elementy dekoracyjne.

Grupy Alternatywa, działającej przy Pracowni Twórczej ChDK również przygotowała interesujące warsztaty podczas których uczestnicy zapoznają się z podstawowymi technikami plastycznymi, będą doskonalić posiadane już umiejętności i rozwijać swój talent.

Świetną propozycją dla osób, które chciałyby zażyć nieco ruchu i aktywnie spędzić czas jest nauka tańca. ChDK, w związku ze swoim bogatym doświadczeniem i tradycją w tej dziedzinie przygotował zajęcia taneczne.
Na zajęcia z tańca ludowego można zapisać się do grupy dorosłej przy Zespole Pieśni i Tańca Ziemi Chełmskiej. Zajęcia prowadzi Mariola Piędzia, kierownik zespołu.

Ponadto przewidziano grupę do nauki tańca towarzyskiego użytkowego. Zajęcia dla dorosłych będą prowadzone na dwóch poziomach zaawansowania: dla początkujących i średniozaawansowanych. Instruktorem będzie Michał Łokiński, który wprowadzi uczestników w tajniki podstawowych stylów tanecznych.

Chadek Musical Academy to propozycja dla osób, które cenią sobie różne formy aktywności W każdym tygodniu grupa praktykuje dwie, z trzech, form zajęciowych: aktorską prowadzoną przez Adriana Wiśniewskiego, taneczną z Jackiem Wazelinem i wokalną z Kamilem Dominiakiem lub Agnieszką Kowalską.

Wszystkie warsztaty przeznaczone są dla osób dorosłych i starszej młodzieży. Udział w nich nie wymaga żadnych wcześniejszych umiejętności, wystarczy chęć, twórczy zapał i dobry humor. Zapisy prowadzone są w ChDK pod 82 563 00 81.

Z miasta

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!