Aquapark znowu popłynął koło nosa

Możemy zapomnieć o rozkoszach parku wodnego. Kolejny przetarg na sprzedaż ponad 8 ha terenów pod taką inwestycję przy ul. Koncertowej zakończył się fiaskiem. Wczoraj po południu upłynął termin składania ofert od zainteresowanych postawieniem aquaparku. Nie zgłosił się żaden chętny.

- O przyszłości terenu zdecyduje teraz prezydent Lublina- zapowiedział Mirosław Bielawski, z-ca dyr. Wydz. Gospodarowania Mieniem UM Lublin.

Ratusz chciał zarobić na sprzedaży trzech sąsiadujących ze sobą działek na Czechowie co najmniej 19,3 mln zł. To o 10,2 mln zł mniej niż wynosiła cena wywoławcza parceli w poprzednim przetargu sprzed niemal półtora roku. Niższa cena nie była jedyną zachętą mającą przyciągnąć inwestorów.

Okrojeniu uległ program aquaparku. Ratusz zrezygnował z precyzyjnych wytycznych co ma zawierać centrum rekreacji wodnych. Określono ogólnie, że powierzchnia lustra wody w obiekcie ma być nie mniejsza niż 1500 mkw. (w poprzednim przetargu wskazywano, że ma powstać m.in. basen olimpijski na otwartym terenie oraz w części pod dachem: przeciwprądy, bicze wodne, gejzery i zjeżdżalnie). Magistrat chciał, aby codziennie z obiektu mogło korzystać co najmniej 1000 osób, a jednocześnie przebywać w nim 300.

Dodatkowym bonusem dla inwestorów była możliwość komercyjnego zagospodarowania działek sąsiadujących z aqua-parkiem. - Mogą na nich stanąć wielkokubaturowe obiekty handlowe, np. hipermarket czy galeria handlowa - precyzował w momencie ogłoszenia przetargu Krzysztof Żórawski, dyr. Wydz. Gospodarowania Mieniem UM Lublin.

Zachęty i ułatwienia nie przyciągnęły jednak inwestorów. - Nie zrezygnujemy z aquaparku. Możliwe są trzy warianty dalszego postępowania: poczekać na lepsze czasy na rynku nieruchomości, alternatywą jest obniżenie ceny gruntów lub rozdzielenie terenów na osobne parcele i zaoferowanie ich do odrębnych sprzedaży - poinformował Bielawski.

Miasto szuka chętnego do budowy aquaparku od 2001 r. Ogłoszono sześć przetargów na realizację takiego centrum przy ul. Koncertowej. Wszystkie skończyły się fiaskiem.

Budowa aquaparku była jednym ze sztandarowych haseł kampanii wyborczej obecnego włodarza miasta w 2006 r.

  • Polska Kurier Lubelski

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane

Więcej na temat:

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, wyłącz Adblock na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować Nie działa? Spróbuj wyłączyć Adblock samodzielnie w ustawieniach.